Sülearvutid

Huawei uut sülearvutit saab käeviibetega juhtida

Rubriiki toetab

Kui tavaliselt ollakse harjunud sülearvutit hiire ja klaviatuuriga juhtima, mõned pakuvad ka puutetundlikku ekraani, siis Huawei tahab järgmiste mudelite juures välja tulla ka käeviibetega kontaktivaba juhtimisega.

23. detsembril plaanib Huawei esitleda oma uusi tooteid ja nende seas tulevad ilmselt välja ka uued sülearvutid. Ega enam väga suuri uudiseid järgmise põlvkonna masinatega peale värskeima protsessori, parema ekraani ja suurema aku eriti polegi loota, kuid hiljutisest lekkest selgub, et Hiina tehnoloogiahiid on plaani võtnud lisada juhtimiseks käeviiped.

Järgmised Huawei MateBooki mudelid toetavad ultrahelil põhinevat käeviibete tuvastamist. See tähendab, et kasutaja käte liikumist ei jälgita mitte veebikaamera abil, mis paljudel on niikuinii turvalisuse huvides kaetud kattega, vaid mikrofonidest kuulatava ultraheli peegeldusega. Ultraheli tekitavad inimesele kuuldamatult sülearvuti kõlarid.

Viiped peaksid asendama mõnesid hiireliigutusi, nagu äppide avamine, sulgemine, mõnele nupule vajutamine või ekraani kerimine.

Mobiilides on viipega juhtimine juba üsna vana asi, mis tuntud aastaid Samsungi Galaxy nutitelefonidest ja mis tuli ka hiljutise Huawei Mate 40 nutitelefoni omadustesse. Huawei kasutajaliides Androidile EMUI 11 toetab näiteks käega õhus viibeldes äpi ekraani juhtimist üles-alla või vasakule-paremale kerides, “nupulevajutust” õhus jne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.