Teadus ja tulevik

Numbrid räägivad: milline on TalTechi lõpetanute keskmine palk võrreldes teiste ülikoolidega?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

TalTechi virtuaaltuurile?

Alusta siit!

Pole saladus, et Eesti kõrgharitud inimeste keskmine palk on pidevalt tõusuteel. Kui näiteks ligi kümme aastat tagasi arvestati Eesti keskmiseks 1039 eurot, siis 2018. aasta statistika seisuga on see kerkinud 1596 euroni.

Milline näeb aga välja TalTechi lõpetanute palk võrreldes teiste ülikoolidega ning ka koolisiseselt seal pakutavate erialadega?

Haridussilma portaali andmetel oli 2008. aastal TalTechi lõpetanute keskmiseks palganumbriks 2006 eurot, mida võib võrrelda näiteks Tartu Ülikooli 1658 euro ning Tallinna Ülikooli 1421 euroga.

Suured keskmised palgad on ka Tehnikakõrgkooli ning Lennuakadeemia lõpetajatel, kes teenivad vastavalt keskmiselt 1812 ning 2194 eurot kuus.

Rakenduserialad on teinud suure hüppe

Süvenedes täpsemate numbriteni, võib esmase näitena tuua IT-kolledži, mis astus TalTechi IT teaduskonna ridadesse 2017. aastal. Äsja oma 20. sünnipäeva tähistanud kolledži erialade palganumbrid vaid tõestavad hariduse pädevust ja väärtust.

Bakalaureuseõppesse kuuluvate informaatika ning äriinfotehnoloogia erialade keskmisteks palkadeks aastal 2018 olid vastavalt 2355,7 ning 2128,26 eurot.

Keskmisest Eesti palgast on tegu enam kui poolteist korda suuremate numbritega. Magistriõppes on samadel erialadel summad veelgi suuremad, informaatikal 2737,47 euro ning äriinfotehnoloogial 2161,91 euro suurused kuutasud.

Pea kõikides erialades on võrreldes 2016. aastaga toimunud keskmise palga tõus. Näiteks rakenduslikus majandusteaduses (BA) oli neli aastat tagasi keskmiseks summaks 1510 eurot, ent nüüd on see liikunud 1773,64 euro juurde.

Laevamehhaanika lõpetanute keskmine palk tõusis aga enam kui pooletuhande euro võrra 1496 eurolt 2051 euro peale.

Paljud TalTechi vilistlased töötavad sellistes tuntud firmades nagu Transferwise, Pipedrive, Microsoft, Fujitsu, Bolt, Telia, Tallink, ABB, Cybernetica, Guardtime.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.
Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.