Uudis

Ametlik: Androidile tuleb oma versioon AirDropist, millega saab telefonide vahel hõlpsalt faile jagada

Androidi telefonide vahel saab varsti varasemast lihtsamalt faile jagada.Shutterstock

Pärast kuudepikkuiseid sahinaid kinnitas Google lõpuks ametlikult, et töötab hetkel funktsiooni kallal, mille nimi on Nearby Share. Põhimõtteliselt töötab see samamoodi nagu iOS seadmete AirDrop, kuid ühe olulise vahega, kirjutab Android Police.

Nearby Share on mõeldud selleks, et saaks kiiresti ja lihtsalt füüsiliselt lähedal asuva seadmega faile jagada. Selleks peavad mõlema seadme kasutajad funktsiooni sisse lülitama ning seejärel saab näiteks sõbrale pilte või videoid saata.

Varem on räägitud, et Nearby Sharing kasutab failide saatmiseks mobiilset andmesidet, wifit või Bluetoothi. Seega peaks ideeliselt faile saama saata ka ilma internetiühenduseta.

iPhone’idel on juba ammu olemas funktsioon nimega AirDrop ning Nearby Sharing peaks sellega päris sarnane olema. Üks oluline vahe aga neil on. AirDropiga saab ka suvalistele inimestele faile saata, aga Nearby Sharingu puhul peab saaja olema sul telefoni kontaktide nimekirjas.

Google kinnitas, et Nearby Sharing on neil töös ning praegu käib beetatestimine, millele ka vähesed valitud ligi saavad. Nearby Sharing peaks töötama kõigil Android 6 ja uuematel telefonidel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.