Kesise tulemuse üheks põhjuseks on ilmselt see, et info testi sooritamise kohta ei ole jõudnud kõigi perearstideni, aga see ei saa olla ainus põhjus.
Testi on lõpuni sooritanud vaid 130 inimest
Krüptolunavara rünnakute ja muude küberintsidentide tõttu nägi RIA mullu suvel vajadust, et kõik Eesti perearstid oleksid läbinud küberhügieeni alase testi, milles antakse peamistest ohtudest ülevaade ning jagatakse näpunäiteid.
RIA juhtivanalüütiku Lauri Tankleri sõnul on aprilli alguse seisuga testi sooritamist alustanud 180 inimest rohkem kui 60 perearstikeskusest. Terviseameti statistika kohaselt on perearstikeskuste tervishoiutöötajate arv peaaegu 2700 ringis. Sellele tuleks lisada ka perearstikeskustes töötavad raamatupidajad, administraatorid ning muu personal, kel on arvutitele ligipääs, mis tähendab, et sooritamise protsent võib reaalsuses veelgi väiksem olla.
Neist, kes on testi sooritamist alustanud, on sellega lõpuni jõudnud vaid ligikaudu 130 inimest.
Tankleri sõnul ei ole RIA-l täpset statistikat, kes konkreetselt on testi läbimisega alustanud, kuid seda saavad teha kõik perearstikeskuste töötajad, kel on arvutitele ligipääs.
“Kaks aastat tagasi välja töötatud Digitestist pole võimalik läbi kukkuda. Tegemist on õppematerjaliga, mis kaardistab asutuse riske ja selle kaudu peaks andma aimu, millistes valdkondades peaks tegema oma töötajate küberturvalisuse koolitusi. Digitest koosneb kolmest osast – kõigepealt on seal küsitlus, seejärel õppematerjal ja seejärel test. Kõik osad on valikvastustega, kusjuures ei ole ühte lõplikult õiget vastust,” ütles Tankler.