Uudis

Asus näitas uusi mänguriarvuteid, mida saab vajadusel ka võtmega käima panna

Foto: Geenius.

Möödunud nädalal esitles Asuse mänguritele keskendunud osakond Republic of Gamers (ROG) mängurisülearvutite uut kollektsiooni. Sisuliselt said sülearvutid Inteli 9. põlvkonna protsessorid ja uuendatud Nvidia graafikakaardid.

Suurt rõhku on pandud ka jahutusele ja ekraanidele – ROG sülearvutid peaksid tootja andmetel ka selles valdkonnas oma klassi parimad olema.

Oluline muudatus puudutab ka uute sülearvutite sisseehitatud veebikaameraid: Asus otsustas need täielikult ära jätta. Selle asemel peaks uue sülearvuti ostuga saama kaasa korralikuma eraldiseisva veebikaamera.

Alustuseks tuletati pressiüritusel kõigile meelde, kuidas arvutimängud aastatega kasvanud on.Fotod: Geenius

Zephyruse mudelid pakuvad nüüd midagi igaühele

Asuse Zephyruse sülearvutid jagunevad nüüd kolme kategooriasse – S, M ja G – vastavalt võimsusele ja kasutaja vajadustele. Zephyrus S GX502 ehk kolmest kõige võimsama näol on tegu 15-tollise sülearvutiga, kuhu Asus üritas võimalikult palju võimsust mahutada.

Zephyrus S: 9. põlvkonna Inteli protsessor, Nvidia GTX 2070 ja seda alla kahe kilo ja kahe sentimeetri.

240 Hz/3 ms ekraan, 9. põlvkonna Intel i7 ja kuni Nvidia GeForce RTX 2070 videokaart peaksid sülearvuti kahe kilose raskuse juures ka kõige tulihingelisemaid PC-fänne mänguriläpparite kohalolu tunnistama panema.

Kogu RTX 2070 kaardi potentsiaali ära kasutamise jaoks on mudelil olemas AAS (Active Aerodynamic System) jahutus.

ROG Zephyrus M ehk GU502 tuleb samuti 240 Hz ekraaniga ning peaks pakkuma kuni Nvidia RTX 2060 videokaardiga kuldset keskteed neile, kes soovivad võimsat ja kaasaskantavad mänguriarvutit, kuid ei soovi selle eest päris tuhandeid eurosid välja käia.

Ühe astme võrra madalamalt leiab veel Zephyrus G GA502, mille protsessoriks on valitud Inteli asemel AMD Ryzen 7. Nvidia 1660 Ti ja 120 Hz ekraan on selged kokkuhoiukohad, ent see-eest peaks Zephyrus G mudeli hind jääma veidi üle tuhande euro juurde.

Päris tõsised mängurid vaatavad Strix mudelite poole

Juba päris tõsistele mänguritele on Asus loonud Strix mudeliseeria. E-sportlastele ja teistele, kes vajavad parimat võimalikku sooritust kaasaskantaval kujul, esitles Asus Istanbulis ROG Strix Scar III ja Hero III mudeleid, mille ainsateks erinevusteks on nimi ja välimus.

Päikesevalguses on ümbritsev RGB valgus pea märkamatu, kuid aitab hämaras õiget meeleolu luua.

Protsessoriks saab Strix Scar ja Hero III mudelitel valida kuni Intel Core i9-9880H ning videokaardiks kuni GeForce RT 2070. 240 Hz / 3 ms on tõenäoliselt samuti enamike selle sülearvuti soetajate jaoks must have. 

Kuna sülearvutite sisust annab rääkida ainult nii palju, siis panevad tootjad üha rohkem rõhku välimusele ja erinevatele vidinatele, mis võiksid mänguritele meeldida. Uusi Strixe ümbritseb näiteks RGB riba, mis valgustab kogu arvuti ümbrust ja näeb arvatavasti hämaras tõesti lahe välja.

Pane arvuti võtmega käima?

Uus on ka ROG Keystone ehk… arvutivõti. Kuna uute Strix mudelite disainis tehti koostööd BMW disaineritega, tõmbas laval uusi arvuteid esitlenud Asuse disainer siinkohal paralleele arvuti ja auto käivitamise vahel, mis aga sel Geeniuse ajakirjanikul leebelt öeldes arusaamatuks jäi.

Põhimõtteliselt on Keystone kasutajaprofiil, mille arvutiga ühendamisel (NFC) muutub kohe sülearvuti taustavalgus ja kasutajasätted vastavalt Asuse Armoury Crate tarkvarale. Samuti saab Keystone’i abil luua arvutisse peidetud ketta (shadow drive), mis on nähtav vaid siis, kui omaniku võti on arvutiga ühendatud.

Sisuliselt saab varjatud kettaid teha ka ilma võtmeta ja mõninga kodeerimisega, kuid Keystone’iga on kogu asi palju värvilisem ja põnevam.

Põhimõtteliselt on see Keystone ju NFC-ga USB pulk, aga äge ikka.

Ühe arvutiga töölt LAN-ile? Pole probleemi

Viimane esitletud sülearvuti oli ROG Strix G, mis peaks juba nime järgi andma märku, et tegu on võõrkeelt kasutades entry-level mudeliga. Kuid tegelikult on Strix G disaini taga täiesti praktiline põhjus.

Asuse tagasihoidlikuma disainiga mänguriarvuti, mis mõeldud ka tööl ja koolis käimiseks.

Teistest mudelitest tagasihoidlikuma välimusega Strix G protsessoriks on kuni i7-9750H ning videokaardiks kuni GeForce GTX 2070. Samuti on sel olemas 144Hz ekraan.

Selline “tagasihoidlik” mänguriarvuti on mõeldud neile, kellel on vaja arvutit töö- või õppekeskkonnas kasutada, kuid kes soovivad sama seadmega ka näiteks LAN õhtutel või korralikel mängusessioonidel hakkama saada.

Ajakirjaniku sõidukulud kattis Asus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.