DigiPRO

Bolt värbas Spotify’st finantsjuhi, kes kaasas seal kahe miljardi euro eest investeeringuid

Bolti uus finantsjuht Johan Bergqvist. Foto: Bolt
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Bolti (endine Taxify) finantsjuhina alustas tööd Johan Bergqvist, kes töötas varem Spotify finants- ja varade valdkonna asepresidendina.

“Mul on hea meel, et Johan otsustas meiega liituda – tal on selja taga hiilgav karjäär Spotify’s, kus ta kaasas üle kahe miljardi euro väärtuses investeeringuid ja aitas ettevõttel kasvada sadadest töötajatest tuhandetesse,” ütles Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villig.

“Bolt jätkab välgukiirusel kasvamist, me kavatseme laieneda uutesse linnadesse ja riikidesse nii Euroopas kui Aafrikas. Seetõttu on väga oluline, et meie finantsjuhil on varasem kogemus kapitali kaasamisel,” lisas ta.

Bergqvist vastutab Boltis erinevate ettevõtte kasvuga seotud valdkondade eest, sealhulgas finantside, investeeringute, juriidika ning inimeste ja töökultuuri eest.

“Olen kogu südame ja hingega Euroopa tehnoloogiasektorisse panustanud, nii et võimalus Boltiga ühineda ja näha, kuidas sellest ettevõttest saab transpordivaldkonna tõeline liider, on minu jaoks äärmiselt põnev. Bolt on juba väga kiiresti laienenud ja ma panustan hea meelega oma kogemustega ettevõtte senisest veel kiiremasse kasvu,” ütles värske Bolti finantsjuht Johan Bergqvist.

Kuue aasta jooksul, mil Bergqvist Spotify’s töötas, kasvas ettevõtte töötajate arv mõnelt sajalt üle nelja tuhande töötajani.

Ta kuulus tiimi, kes viis ettevõtte New Yorgi börsile. Seal hinnati Spotify väärtuseks 30 miljardit dollarit, mis teeb Rootsi firmast Euroopa kõige väärtuslikuma idufirma.

Bergqvist on õppinud Stockholmi ülikoolis õigust ja Rootsi KTH tehnoloogiainstituudis finantsjuhtimist.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.