Uudis

Cleveron avab Viljandis ainulaadse robootikaakadeemia, kus ei arvestata sinu lõpueksamite tulemusi

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul on Eestis selge puudus IT- ja tehnoloogiaharidusega noortest.Katkend videost

Cleveron käivitab koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor Viljandis Cleveroni Akadeemia, kus sügisest hakatakse pakkuma tehnoloogiakõrgharidust Eestis ainulaadsel robootikatarkvara arenduse õppekaval.

Cleveroni Akadeemia õppeprogrammis pakutakse tudengitele Eesti IT-hariduses esmakordselt integreeritud õppemeetodit, kus paralleelselt akadeemilisele õppele toimub kohe ka oskuste reaalne rakendamine Cleveroni tiimides.

Kolmeaastane rakenduskõrghariduse õpe toimub Cleveroni peakontoris Viljandis ja tudengeid õpetavad Mainori õppejõud, erialaeksperdid ning Cleveroni tippspetsialistid.

Võetakse vastu 20 inimest

Cleveroni Akadeemiasse võetakse esimesel aastal vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist, kes saavad stipendiumi, mis sisaldab tasuta majutust Viljandis, lõunasööke, 400-eurost kuustipendiumi ning 5500-eurose aastase õppemaksu katmist.

Akadeemia esimesed tudengid valitakse välja erialatesti, motivatsioonivideo ja intervjuu alusel. Kandideerimiseks on vajalik keskharidus, kuid kandidaatide hindamisel ei lähtuta hinnete keskmisest ega lõpueksamite tulemustest. Nad peavad hoopis filmima endast 3-minutilise video.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul on Eestis selge puudus IT- ja tehnoloogiaharidusega noortest.

“Tehnoloogiaettevõttena otsustasime anda oma panuse, et noori tippspetsialistideks koolitada. Soovime luua tugeva baasi tulevastele tootearendajatele, kes aitaks Eesti ettevõtetele ja ka kogu ettevõtlusele oma innovaatiliste lahendustega lisaväärtust luua,” lisas Kütt.

Parimatele tudengitele antakse võimalus pärast kolmeaastast õpet Cleveroniga liituda.

“Usume, et igapäevane koostöö oma valdkonna tippudega kasvatab noorte oskusi, kirge ja huvi toote- ning tarkvaraarenduse vastu, samuti tõstab nende konkurentsivõimet tuleviku karjääri rajamisel,” sõnas Kütt.

Erakordne õppeprogramm

Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuhi Kristjan Oadi sõnul aitas Haridusministeerium õppekava loomisele kaasa.

“See õppeprogramm on täiesti erakordne ning väga suur samm ja ka investeering eraettevõtte poolt. Erasektori eeliseks on, et tööturu vajadustele on võimalik paindlikumalt reageerida. Akadeemias hakatakse õpetama neid oskuseid, mille järgi on reaalne vajadus,” rääkis Oad.

Cleveroni Akadeemiasse kandideerimine algab 15. aprillist ning kestab 30. juunini 2019. Lisainfo ja kandideerimine: www.cleveron.com/akadeemia

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.