Uudis

Eesti toetab uue põlvkonna internetiühenduse kiiret arengut EL-is

Eesti toetas reedel Brüsselis Euroopa Liidu telekomiministrite nõukogul EL-i sidealase õiguskeskkonna muutmist, mis soodustaks liikmesriikidel võtta kiiremini kasutusele uue põlvkonna võrgutehnoloogia ehk 5G.

Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles kohtumisel, et 5G avab võimalused uuteks digitaalseteks majandus- ja ärimudeliteks. Selle saavutamiseks toetab Eesti, et liikmesriigid vabastaks 700 MHz sageduse uue põlvkonna mobiilsete andmeside teenuste jaoks.

"Kvaliteetne internetiühendus on Euroopa majanduskasvu üheks eelduseks. Samuti aitab see lahendada sotsiaalseid probleeme, edendada haridust ning vähendada ääremaastumist," rääkis Palo. Minister lisas, et kiireks edasiliikumiseks on liikmesriikidel vaja ühtlustada oma tegevuskavad 5G juurutamiseks ning eesmärgina võiks võtta võrgu kasutusele aastal 2018.

Samas eelistab Eesti raadiosageduste kasutamise tehniliste tingimuste ja toimingute jätmist liikmesriikidele, kuna nende regulaatoritel on kõige paremad teadmised siseriiklikest eripäradest ja vajadustest.

Minister rõhutas, et uus sideregulatsioon peaks järelevalve korraldamisel toetama nullbürokraatia ning andmete ühekordse küsimise põhimõtete rakendamist.

Ülikiire internet igasse Euroopa majapidamisse

Euroopa Komisjoni eesmärgiks on tagada aastaks 2025 gigabitiühenduvus kõigi peamiste sotsiaalmajanduslike keskuste jaoks nagu koolid, transpordisõlmed, avalike teenuste peamised osutajad ja intensiivselt digilahendusi kasutavad ettevõtted.

Lisaks on eesmärk tagada aastaks 2025 kõigile Euroopa majapidamistele nii maa- kui ka linnapiirkondades internetiühendus kiirusega vähemalt 100 Mbit/s, mida saab suurendada gigabiti kiiruseni.

Samuti tuleks luua aastaks 2025 kõigis linnapiirkondades ja peamistel transporditeedel alaline 5G levi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.