Uudis

Ekspress Grupp on valmis Malluka 6400 euro pärast kohtusse viima

Foto: YouTube/kuvatõmmis

Eesti üht tuntuimat blogijat Mariann Treimanni ehk Mallukat tabas tänavu jaanuaris ebameeldiv üllatus, mil temani saabus Ekspress Grupilt trahvinõue, mis küündis 6400 euroni. Mariann Treimannile esitatud trahvinõudes märgiti nõude täitmise tähtajaks 2. veebruar, Geeniusele teadaolevalt ei ole tuntud blogija nõuet tähtajaks tasunud.

Geeniusele antud kommentaaris tõi Treimann välja, et tal ei ole peale kõnealust juhtumit enam soovi meediaga suhelda ning lubas kõigest oma blogis kirjutada.

Maalehe peatoimetaja Andres Eilart jäi teemat kommenteerides kidakeelseks, kuid tõi välja, et kui lähiajal kompromissi ei sünni, siis pöördub Ekspress Grupp kohtu poole.

Treimann sattus Ekspress Grupiga tülli seoses jaanuari alguses tehtud blogipostituse üle, milles ta jagas oma lugejatele tasuta Maalehes ilmunud Igor Mangi horoskoopi.

Maalehe peatoimetaja tõi toona välja, et Ekspress Grupile kuuluvaid teoseid reprodutseeriti vähemalt 17 korral ning et tegemist on materjalide mitmekordse kooskõlastamata kasutamisega.

Ekspress Grupi trahvinõue koosnes sisu levitamise ja õigusabikuludest, mille kogusumma on 6424 eurot. Tegu on teadaolevalt esimese kaasusega, kus meediaväljaanne on sisu reprodutseerimise eest esitanud trahvinõude ning selle tasumata jäämisel lubanud võtta ette kohtutee.

Mullu oktoobris teatas Treimann sotsiaalmeedia vahendusel, et ta kaevati kohtusse, blogija ei täpsustanud, millise kaasusega on tegu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.