Elisa vestlusrobot Annika suudab tuvastada juba üle 30% kliendiküsimustest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Kõige rohkem küsitakse robotit arve laekumise kohta.Foto: Pixabay

Eelmisel aastal Elisa ja MindTitani koostöös arendatud ja tööd alustanud tehisintellektil põhinev vestlusrobot suudab täna Elisa veebis tuvastada juba 31% päringutest ning kaasa rääkida juba rohkem kui 20 erineval teemal.

“Meil on tooteid ja teenuseid väga palju ning seetõttu küsivad kliendid ka väga erinevaid küsimusi. Oleme uhked, et vähem kui aastaga saavutasime taseme, kus suhtlusrobot suudab tuvastada 31% kõigist kliendipöördumistest. Osakaal kasvab pidevalt ja sõltub eelkõige ette antud treeningandmete mahust ning kvaliteedist. Mida rohkem on andmeid, seda kiiremini õpib robot erinevatel teemadel vahet tegema,” ütles Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann.

Tänaseks oskab tehisintellektil põhinev vestlusrobot Annika aidata Elisa kliente juba paarikümnel erineval teemal, rändlusest toote hindadeni.

“Kõige rohkem küsitakse arve laekumise kohta, samuti palutakse abi meelest läinud PIN/PUK koodi välja nuputamisel. Samas saab vestlusrobot hakkama ka klientide keerulisemate küsimustega, näiteks: “Sõidan homme Kanaaridele, kui palju seal interneti kasutamine maksab?”,” loetles Ploomann levinumaid päringuid.

Ta selgitas, et inimesel võtaks erinevatest süsteemidest vastuse otsimine minuteid, aga robotil vaid poolteist sekundit. Ja samal ajal suudab ta suhelda kasvõi 100 kliendiga korraga. “Inimteenindaja saab selle aja pühendada keerulisemate probleemide lahendamisele.”

Ploomanni sõnul ongi Annika hea näide sellest, et inimeste osutatud teenuste sisu ja võimekus on lähiaastatel tugevas muutumises. Neile jäävad keerukamad ja empaatilist lähenemist vajavad väljakutsed. Ühetaolised töölõigud teevad ära erinevad suhtlusrobotid.

“Meil kõigil on paratamatult vahel rutiinseid ja igavaid tööülesandeid, samas loovad need kliendile tihtipeale olulist väärtust. Siin saabki abistada vestlusrobot.”

“Oleme viimastel aastatel tugevalt suunanud oma fookuse masinõppe ehk tehisintellektiga seotud tarkade teenuste arendamisele. Kasutame juba tehisintellektil põhinevat isikutuvastust ja hindame klientide võrgu kasutajakogemust ehk õnneindeksit AI abil. Samuti on töös mitmeid uusi projekte. Näeme, et see suund mõjutab tulevikus oluliselt ettevõtete tööefektiivsust ja viib klientide kasutuskogemused täiesti uuele tasemele. On, mida oodata!” ütles Ploomann.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.