Esimesena Eestis: Telia Super kõnekaart on nüüd saadaval eSIM-ina

Super eSIM
Telia Super kõnekaart on nüüd saadava ka eSIM-i kujul.Foto: Telia

Telia tõi esimese Eesti mobiilsideoperaatorina turule võimaluse osta ning laadida alla ja aktiveerida virtuaalne kõnekaart otse telefonist loetud minutitega. Virtuaalse kõnekaardi aktiveerimiseks ja kasutamiseks on tarvis eSIM-i toega telefoni ja Superi äppi ning aktiivset e-maili aadressi, kuhu saadetakse e-SIM-i vautšer.

Praegu on eSIM-i toega telefonid enamasti veel suhteliselt kallid, kuid üha enam saabub müügile ka alla 500 euro maksvaid eSIM’i toega seadmeid. Näiteks on eSIM-i tugi 350 eurot maksval ja ka meilt kiitva hinnangu saanud Samsungi Galaxy A54-l. Samuti on eSIM-i toega kõik iPhone’i mudelid. Telia esindaja sõnul on praegu super kõnekaarti kasutavatest klientidest 12% eSIMi toetav telefon.

Superi eSIMi kasutamiseks tuleb alla laadida Super Prepaid äpp, mille esilehelt vaatab vastu eSIMi ostmise võimalus. Kuigi teenuse kasutamiseks on nõutav e-maili aadress, saadetakse arve ja eSIM-i vautšer koos turvakoodidega, suudab äpp uue eSIM-i profiili automaatselt alla laadida ja telefonile aktiveerimiseks ette sööta.

Kogu protsess on lihtne ja kiire ning selle käigus saab valida enda lemmiku 12 ette antud kõnekaardiga seotud telefoninumbri seast. Kõige rohkem võtab aega makse tegemiseks pangalingi kaudu sisse logimine või kaardi numbri sisestamine.

Oma olemuselt on Superi eSIM muidugi mugavusteenus, mida keskmisel kõnekaardi kasutajal vaja ei ole ning sel on ka miinuseid. Kuigi tulevik on selgelt eSIM’i päralt, on Telia virtuaalsel kõnekaardil praegu kaks selget kasutusviisi. Esimene neist on loomulikult Eestit külastavad välismaalased, kelle on see mugav ja lihtne võimalus kasutada mõistliku hinnaga kohalikku operaatori mobiilse andmeside teenust.

Teiseks on see hea lahendus ajutise telefoninumbri kasutamiseks näiteks siis, kui soovid mõnes kuulutusportaalis midagi müüa või osta ja oma põhinumbrit seal, kasutada ei soovi. Üks eSIMi eeliseid on ka see, et telefoni võib olla paigaldatud mitu eSIM-i. Nii saad kasutada kolmandat ajutist telefoninumbrit ka siis, kui telefoni mõlemad SIM-kaardi pesad on juba hõivatud. Tasub aga meeles pidada, et ka sellisel juhul saab korraga aktiivsed olla vaid kaks SIM-i.

Endiselt on eSIM-i suurimaks puuduseks see, et hoolimata SIM-kaardi standardi loonud organisatsiooni lubadustest ei saa eSIM-e praegu lihtsalt teise telefoni ümber tõsta. Lepingulise numbriga seotud eSIM’i puhul tuleb uues telefonis aktiveerimiseks operaatorilt küsida uus eSIM-i vautšer. Kõnekaardi puhul aga selline süsteem ei tööta ja see on suur probleem.

Ka Telia ei võimalda praegu veel ostetud eSIM-i teise telefoni ümber tõsta. Telefoni vahetamisel on kõnekaardi numbri säilitamiseks ainus võimalus eSIM Telia esinduses tavalise SIM-kaardi vastu vahetada. Enne tuleb aga eSIM äpis või Telia esinduses isikustada ehk kasutaja isikukoodiga siduda, mis tähendab loomulikult, et kaduma läheb kõnekaardi anonüümsus. Samuti ei saa füüsilisele kaardile üle viidud numbrit praegu viia tagasi eSIM-ile, kuigi Telia lubab, et nii eSIMi teise telefoni üle tõstmise kui ka füüsilise SIM’i eSIM-ile üle viimise lahenduse loomisega tegeletakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.