Facebook tunnistas, et sotsiaalmeedia kasutamine võib su tuju ära rikkuda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Mark Zuckerberg, Facebooki asutaja ja juht. Foto: Stephen Lam/Reuters/Scanpix

Facebook avaldas blogipostituse, kus tegi kokkuvõtte viimase aja uuringutes ja avaldas, et Facebooki kasutamine võib inimesed end pahasti tundma panna, aga seda juhul, kui nad ise platvormile kuidagi ei panusta.

Postituses selgitatakse, et passiivne Facebooki kasutamine võib inimeses tekitada halva tunde, kuna ta võrdleb end teistega ja talle ei pruugi tulemused meeldida. See-eest inimesed, kes platvormi abil ka teistega suhtlevad, näiteks kommenteerivad või asju edasi jagavad, on õnnelikumad.

Postituses viidatakse ka Michigani ülikooli uuringule, kus ühel grupil inimestel paluti 10 minutit lihtsalt Facebooki lugeda, teisel grupil aga postitada ja muul moel teistega suhelda. Selgus, et inimesed, kes vaid lugesid, olid pärast kogemust halvemas tujus, kui need, kes ka ise vestlustes osalesid.

The Verge toob siiski välja, et tegelikkuses võivad lihtsalt õnnelikumad inimesed rohkem suhelda, seega jääb ka mulje, nagu suhtlemine teeks tuju paremaks.

Postituse lõpuks märgitakse, et kokkuvõttes ei mõjuta heaolu see, kas sotsiaalmeediat kasutatakse, vaid see, kuidas seda tehakse ehk oluline roll on teistega suhtlemisel.

Facebook on viimaste nädalate jooksul sattunud endiste töötajate poolt löögi alla, kes on väitnud, et platvorm ei mõju inimestele hästi.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.