Uudis

Geenius CESil: Käed küljes esimesel nutitelefonil, millel on sõrmejäljelugeja ekraani sees

Vivo on maailma esimene telefon, mille ekraani all on sõrmejäljelugeja. Foto: Ronald Liive

Geenius sai CESil proovida maailma esimest nutitelefoni, millel on sõrmejäljelugeja ekraani sisse integreeritud. Vivo prototüüptelefoni sõrmejäljelugeja töötas pea samaväärselt kui teistel telefonidel ja mingeid suuri puudujääke ei ole meil raporteerida. Jääme nüüd ootama, et tehnoloogia jõuaks peagi ka teiste tootjate telefonidele.

Enne viimase põlvkonna iPhone’i tulekut spekuleeriti väga aktiivselt selle üle, kas uuel iPhone’il saab sõrmejäljelugeja olema või mitte. Nagu me tänaseks teame, siis iPhone X on ilma sõrmejäljelugejata. Apple’i disainikeel ei oleks neil lubanud minna konkurentide teed ning panna sõrmejäljelugeja telefoni tagakorpusele.

Õunafirmale oleks sobinud, kui sõrmejäljelugeja oleks olnud ekraani all peidus. Kahjuks ei olnud iPhone Xi arendades tehnoloogia veel piisavalt võimekas ning sõrmejäljelugeja jäigi sinna panemata.

Hiina ettevõte Vivo esitles CESil telefoni, mis rõõmustab Apple’i disainereid. Telefonil olev sõrmejäljelugeja tehnoloogia on arendanud Synaptics ning selle toimimiseks kasutatakse optilisi sensoreid. Tehnoloogia töötab vaid OLED-ekraanidega ning väga lihtsalt lahti seletatuna piilub ta läbi pikslite võrreldes ekraanile asetatud sõrmejälge eelnevalt süsteemi sisestatuga.

Synapticsi lahenduse pidi esimesena kasutusele võtma Samsung mullu S8-ga, kuid tehnoloogia ei olnud selleks hetkeks veel piisavalt küps. CESil näidatud Vivo telefoni näol on tegu prototüübiga ehk seda, kas telefon jõuab üldse sellisel kujul müügile ei oska ettevõte veel öelda.

Vivo telefoni näol on tegu prototüübiga, mis ei pruugi üldse müügile jõudagi. Foto: Ronald Liive

Geenius kajastab maailma suurimat tehnikamessi CES otse Las Vegasest. Kõige värskema kajastuse jaoks jälgi Geeniust Instagramis ja YouTube’is.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.