Uudis

Geenius IFA-l: Lenovo tegi ülipõneva sülearvuti, mille klaviatuur on e-ink ekraan

Lenovo näitas IFA messil maailmale Yoga Book C930 “sülearvutit”, mille näol on tegu ühe kõige omapärasema seadmega, mille Geenius täna messialalt leidnud on.

Arvuti teeb eriliseks see, et tavapärase klaviatuuri asemel on sel E Ink ekraan ehk sisuliselt on kinnitatud klaviatuuri asemele e-luger, mis saab vastavalt vajadusele muutuda klaviatuuriks, märkmikuks või PDFi lugeriks.

Asudes arvutisse midagi kirjutama, on võimalik elektroonilist tinti kasutav ekraan muuta klaviatuuriks ning seal klõbistama hakata, kuigi päriselt mingit klõbinat sealt ei kuule. Selle asemel vibreerib kirjutamisalgus õrnalt, kui näpuga mõne tähe vastu minna.

Kirjutamiseks kehvem

Alusel kirjutamine ei ole võrdväärne tavalisele klaviatuurile, kuid on siiski märksa parem Lenovo varasematest katsetest klaviatuur puutetundliku alusega asendada.

Kui aga kirjutamine on lõppenud, saab klaviatuuri muuta märkmikuks ning sinna puutepliiatsi või näpuga märkmeid hakata kirjutama. Näiteks võiks see mugav olla, kui vaadata põhiekraanilt loengut või videot, kus on infot, mida tahetaks kirjalikult talletada.

Samuti on märkmiku funktsioon mugav, kui arvuti pahupidi “tahvelarvuti” režiimi voltida, kuna ka siis on võimalik alusele mugavalt märkmeid luua.

Aluselt saab lugeda ka PDF-faile, muutes selle mugavaks e-lugeriks.

Seadme teiseks osaks on 10,8-tolline 2560 x 1600 puutetundlik ekraan, mis töötab kui iga teine puutetundlik ekraan. Midagi erilist Lenovo siin teinud ei ole.

Firma lubaduste kohaselt peab arvuti aku vastu kuni 9 tundi ning seadme seest leiab Inteli seitsmenda põlvkonna m3-7Y30 või i5-7Y54 protsessori. Muutmälu on arvutil 4 GB ning salvestusruumi 256 GB. Operatsioonisüsteemina kasutab arvuti Windowsit.

Meile see meeldib

Geenius sai arvutit messialal mõnda aega kasutada ning esimesed kogemused on igati positiivsed. Kuigi E Ink ekraan ei suuda asendada päris klaviatuuri, siis on seadme näol tegu hea konkurendiga tahvelarvutitele, kuna ühelt poolt pakub see universaalsust, teisalt midagi erilist, muutes selle kasutamise meeldivaks.

Arvuti hind algab 1000 euro juurest.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.