Uudis

Microsoft Edge’i uut ärimudelit kutsutakse häbematuks rahakrabamiseks

Edge'i uus maksmisfunktsioon on praegu testimisel.Foto: Microsoft

Edge sai hiljuti juurde lisa, millega saavad inimesed maksta interneti ostude eest osadena ning funktsioon on praegu testimisel Microsoft Edge Dev ja Canary peal. Sellise ärimudeli kohta öeldakse buy now, pay later (BNPL).

Microsofti foorumis, kus ettevõte avalikustas uue ärimudeli, andsid fännid ja kasutajad rohkelt negatiivset tagasisidet.

Kasutajad kritiseerisid põhiliselt seda, et Edge on viimasel ajal liiga üleküllatud igasuguste ostufunktsioonidega ning see segab brauseri kasutamist. Kuigi uut lisa ei ole kohustus kasutada, on tarbijad selle vastu, et võimalus üldse olemas on.

“See on muljetavaldav, kui kiiresti saab kõrvale heita aastatepikkuse raske töö ja hea tahte säärase naeruväärse tegevusega,” kirjutas üks kasutaja. “Edge’i tiim peab korraks peatuma ja mõtlema, kuidas nad üldse jõudsid selleni, et BNPLi lisamine oma brauserile on hea mõte. Isegi Bingi funktsioonid on muutumas liiga agressiivseks.”

“Nagu paljud on juba öelnud, ärge lisage sellist bloati. Edge on saanud tõeliselt heaks alternatiiviks teistele brauseritele, aga kui te jätkate samas vaimus, siis see varsti enam nii ei ole,” lisas teine kasutaja.

Microsofti foorumis on mitme lehekülje jagu kommentaare, millest enamik on negatiivsed. Inimesed usuvad, et sellised funktsioonid peaksid jääma laiendusteks või eraldi veebilehedeks, mitte olema sisse ehitatud brauserisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.