Uudis

Microsoft tegi Xboxiga ajalugu: uued suured mängud tulevad kohe kuutasuga teenusesse

Kõik mängukonsooli Xbox One uued Microsoft Studios eksklusiivmängud tulevad kohe pärast väljatulekut ka kuutasuga Xbox Game Pass teenusesse, nii et neid eraldi ostma ei pea. Game Pass on teenus, mis annab sulle õiguse mängud tasuta alla tõmmata ja valikus on korraga üle saja mängu. Mänge saad alla tõmmata nii kaua kuni teenus on aktiivne ja Game Pass töötab ka Eestis. Teenus maksab 9,99 eurot kuus.

Sel viisil ei ole varem ükski suur mänguplatvorm enda mänge pakkunud ja ilmselt on selle taga Xbox One’i allajäämine Sony konsoolile PlayStation 4, mis on müünud Microsofti konsoolist kaks korda paremini ning on sundinud Microsofti nii olulist muudatust tegema. Varem olid Xboxi Game Passis üksnes vanemad mängud, näiteks aasta vanad mängud.

Xbox One’i Game Passi lisanduvad sel aastal kohe välja tulles näiteks mängud avatud maailma märulimäng “Crackdown 3”, zombimaailmalõpusimulaator “State of Decay 2”, piraatide koostöömäng “Sea of Thieves” ja järgmine “Halo” mäng.

Tegemist on mängutööstuse jaoks märgilise ja ajaloolise hetkega, mis on suur samm mängud kui teenus ärimudeli poole. Hetkel on veel valdav ärimudel siiski mängude ühekaupa ostmine.

Varasemalt on sellise mudeli tagasihoidlikumat versiooni rakendanud Electronic Arts, kelle EA Access kuutasuga teenuses on saanud mänge enne nende väljatulekut kümme tundi tasuta mängida ning hiljem neid odavamalt osta. Samuti olid selles teenuses tasuta mängud, aga pigem vähemalt aasta vanad.

Microsofti suurimal konkurendil Sony on PlayStation Plus teenus, mis annab tasuta ühes kuus 6-7 mängu PlayStation 4-le, 3-le ja Vitale, mis on kas vanemad või uued, aga vähemtuntud mängud. Sel aastal toob Sony’ga sarnase kuutasuga teenuse välja ka Nintendo, mis eeldatavalt ei paku samuti värskeid mänge.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.