Uudis

Müüt purustatud: riis on hoopis kõige hullem viis vette kukkunud telefoni kuivatamiseks

Riis ei sobi telefoni kuivatamiseks.AP/Scanpix

Rahvasuus levib juba mõnda aega arvamus, et kui telefon vette kukub või kuidagi muud moodi märjaks saab, siis tasub see riisi sisse kuivama panna, kuna see on parim viis niiskuse välja saamiseks. Väljaanne iFixit kirjutab, et riis on siiski toit, mitte tööriist telefonide päästmiseks.

iPad Rehab töökoja omanik Jessa Jones räägib, et kui vesi satub telefoni, siis see hakkab koheselt telefoni osakesi söövitama. Vahel on meil õnne ja vesi ei jõua tähtsate osakesteni ning kui me laseme telefonil enne sisse lülitamist kuivada, siis võib telefon terveks jääda.

Kui sa ei lase telefonil korralikult kuivada ja selle riisi sisse topid, siis võib samamoodi õnneks minna ja telefon paistab korras olevat. Riis ei aita aga tegelikult niiskust imada ja seega söövitusprotsess telefoni sees jätkub ja varsti lakkab seade töötamast.

Riisi kasutamise asemel tasub telefon lihtsalt välja lülitada ja see võimalikult väikesteks juppideks võtta, sel kuivada lasta ning vajadusel aku välja vahetada. Kui saad telefonil aku ära võtta ja näed, et see on märg, siis soovitatakse aku välja vahetada. Kui näed kahjustunud osakesi, tuleb need näiteks vatitupsuga ära kuivatada või lihtsalt kuivada lasta.

On aga mudeleid, mida ei tohi üldse lahti teha, sest nii võib kaotada telefon oma veekindluse ja vesi satub veel sügavamale telefoni sisse. Sel juhul peab telefoni remonti viima.

Kust aga riisinipp üldse alguse sai? The Verge kirjutab, et tegelikult propageeriti riisi niiskuseimajana juba 1946. aastal, kui seda soovitati kasutada kaamerate kuivatamiseks. Washington Post soovitas riisi telefoni kuivatamiseks 2007. aastal, kui üks reporter viskas oma telefoni vetsupotti ning seejärel pani selle riisi sisse. Kuna telefon jäi terveks, soovitati riisinippi ka oma lugejatele.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.