Uudis

Olukord paraneb: videokaartide hinnad on ainuüksi jaanuari lõpust peaaegu kolmandiku langenud

Juba viiendat kuud on videokaartide hinnad languses.Foto: Shutterstock

Kirjutasime jaanuari lõpus artikli sellest, kuidas graafikakaartide hinnad olid kolme nädalaga umbes 5% võrra kukkunud. See märkis esimest korda pika aja vältel turul hinnalangust.

Toona ei teadnud veel keegi, kas hinnalangus jätkub, tardub või pöördub koguni tõusuks. Praeguseks on aga peaaegu neli kuud möödas ning näha on selget langust graafikakaartide hindades.

Portaali Tom’s Hardware sõnul on Ameerika Ühendriikides jaanuari lõpuga võrreldes langenud graafikaartide hinnad umbes 30%. Kuigi portaal võttis arvesse ka tänavahinnad, kuhu alla lähevad ka järelturu kaardid, on ka Eesti uute videokaartide turul näha siiski suurt muutust.

Sarnaselt Ameerika Ühendriikidele on ka Eestis müüdavad uued videokaardid jaanuari lõpuga võrreldes umbes 30% võrra odavamad.

RTX 3060 odavaim hind oli Hinnavaatluse vahendusel jaanuari lõpus 739 eurot ning praeguseks on see kukkunud 508 euro peale. Sama kehtib RTX 3060 Ti kohta, mille hind algas neli kuud 1035 eurost ja algab nüüd vaid 680 eurost.

Ka AMD kaartide hinnad langevad. Radeon RX 6700 XT hind algas ligi neli kuud tagasi umbes 1170 eurost ning nüüd 688 eurost. Rohkem kui 40% hinnalangus.

Praegust ülemaailmselt ärevat olukorda arvestades on aga raske ennustada, kuhu turg tulevikus liigub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.