Uudis

RealEyes aitab turundusgigandil internetikasutajate emotsioone mõõta

Eesti juurtega idufirma RealEyes, mis mõõdab veebikaamera abil inimeste tundeid ekraanil nähtu osas, teatas koostööst ühe maailma suurima turundusagentuuriga MediaCom.

MediaCom hakkab RealEyes’iga selle emotsioonide mõõtmise tehnoloogiaga analüüsima, kuidas tarbijad turunduskampaaniatele reageerivad.

RealEyes pakub veebikasutajate tunnete analüüsimiseks kahte meetodit. Esiteks on veebilehel olevasse videomängijasse paigaldatud veebikaamera liides ja juhuslikult video peale sattunud inimesele pakutakse võimalust uuringus osaleda. Teise võimaluse puhul pannakse inimeste valim lihtsalt uuringu jaoks enne kokku. Uuringutulemused esitatakse kliendile niisama lihtsalt nagu Google Analytics’i puhul.

MediaComi Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonna juhtPalle Finderup Diederichsen ütles, et RealEyes’i tehnoloogia aitab agentuuril võtta andmepõhise lähenemise kampaaniate planeerimisele. RealEyes’i teenus liidetakse MediaComi sisukeskusega, nii et produtsendid ja meediaplaneerijad saavad vajadusel emotsioonide analüüsi rakendada. “Sellised tööriistad nagu RealEyes pakub, lubavad meil varakult saada käitumuslikku infot, nii et me saaksime oma sisu enne avaldamist mõõta ja optimeerida,” ütlesDiederichsen. Nii pakub MediaCom oma klientidele paremat teenust.

RealEyesi juhi Mihkel Jäätma sõnul saab emotsioonide analüüsiga sisu hinnata kiiremalt ja efektiivsemalt kui traditsiooniliste meetoditega, lisaks on seda lihtne laiendada ka üle turgude ja kultuuride. “Nii on lihtne seda tsentraalselt kasutusele võtta isegi suurtes ja keerukates organisatsioonides nagu MediaCom,” ütles ta.

RealEyes’i kontorid asuvad Suurbritannias, USA-s ja Ungaris. Firma asutajad onMartin Salo, Elnar Hajiyev ja Mihkel Jäätma, üks investoritest on Arengufondi investeerimisüksus SmartCap.

Eelmise aasta augustis sõlmis RealEyes lepingu suure prantsuse turuuuringute agentuuriga Ipsos, mille maht ulatub firma esindajate sõnul miljonitesse eurodesse.

Foto: RealEyes

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.