Tema sõnul on koodi põhjal näha, et jah, vastavalt sissetulekule on kogutud segmente, jagades inimesed vastuse järgi erinevatesse gruppidesse (0-500, 501-1060, jne.
“Teiseks on LHV foorumis olevas koodis näha unikaalne Doubleclick tracking piksli ID – 82349501. Sama ID on leitav ka Postimees.ee koodis. Selle põhjal järeldan, et tegemist on tõesti Postimehe reklaamiserveriga seotud piksliga ja segmenti kogutud küpsised on seotud just nendega,” selgitas ta.
Eksperdi sõnul on tegemist anonüümsete küpsistega, kus mingit isikustatud infot ei ole ja hiljem ei ole praktikas võimalik seda ka konkreetsete inimestega kokku viia.
“Tegemist on seega ilmselt puhtalt kasutajate segmenteerimisega erinevate huvide, demograafia, muude parameetrite järgi, et neile tulevikus personaalsemaid ja täpsemalt sihitud (ja seega ka vähem häirivaid, rohkem kõnetavaid) reklaame kuvada,” rääkis ta.
“Taolise näitena võib tuua selle, et kui ma loen Postimehes sageli autoteemalisi uudiseid, siis nad järeldavad, et ma olen autohuviline ja mulle võiks tulevikus just automüüjate pakkumisi kuvada,” selgitas ekspert.
“Usun ka, et Postimehe privaatsuspoliitika ja küpsiste kogumise reeglid on kõik taolised juhused katnud ja seega minu hinnangul siin kuidagi kasutaja õigusi ei riivata. Ühtlasi ei tohiks seega Postimees kuidagi seda infot ja küpsiseid ka teistele välja jagada,” ütles ekspert.
Nende eelduste ja järelduste põhjal ainuke variant, kuidas Reformierakond oleks sellisest segmentide kogumisest saanud kasu lõigata, oleks see, kui nad hiljem oleks teinud erineva sõnumiga reklaamid erinevatele segmentidele ja palunud Postimehel neid vastavalt kuvada.
“Raske öelda, kas ja milline võis nende vahel sellekohane kokkulepe olla ja kelle idee või algatus see oli,” ütles ta.