Uudis

Spotify eemaldab autovaate: ameeriklastel on 70 eurone alternatiiv, muul maailmal pole sedagi

Spotify avalikustas Car View'i aprillis Ameerika Ühendriikide turule.Foto: Spotify

Spotify kinnitas, et eemaldas Car View’i, mis käivitus varasemalt siis, kui kasutaja sõitis autoga. Car View või autovaade, tegi meedia nupud suuremaks ning läbi selle laulude vahetamise autos mugavamaks ja turvalisemaks.

Android Police kirjutas, et osad kasutajad hakkasid juba oktoobri keskpaigas märkama, et nende rakenduses on autovaade puudu. 

Selle peale hakkasid inimesed Spotify foorumis küsimusi esitama ja arutama ning üks Spotify moderaator vastas, et tõepoolest saadetakse Car View erru. Ta lisas, et sellest tuleks mõelda nõnda, et nad võtavad praegu midagi eest ära, et hiljem mingit paremat ja innovaatilisemat asemele tuua. 

Moderaator ütles veel, et praegu on endiselt autoroolis võimalik kasutada Spotifyd Google Assistantiga.

Spotify seadetes on nüüd funktsiooni asemel lause: “Alati hoia kogu tähelepanu teel ja pea kinni liiklusreeglitest”. Juurde on tekkinud aga võimalus Spotify uue autovidina ühendamiseks.

Praegu ei ole kindlalt teada, kas Spotify autovaate tühistamine on seotud Spotify Car Thing’i välja tulemisega. Car Thing on seade, mis kinnitub auto armatuurlauale ja ühendub Spotify Premiumi tellija telefoniga ning laseb neil häälkäsklustega vahetada muusikat ja vaadata laulude nimesid.

Car Thing on aga saadaval ainult Ameerika Ühendriikides ning maksab 70 eurot. Spotify sõnul ei tea nad millal seade võiks muudele turgudele jõuda ning Google Assistant saab aru ainult inglise keelest, mida kõik eestlased ei oska. Teiseks, ei saa Google Assistant valdavalt aru võõrkeelsetest laulunimedest.

Spotify foorumit lugedes on näha, et mitmetele kasutajatele muutus ei meeldi. Üks kasutaja ei saa aru, miks Spotify töömudel on nii veider, et nad töötavad funktsiooni välja ning siis kustutavad selle, ilma et oleks teinud asenduse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.