Uudis

Tele2 lõpetas tarbijakaitseameti nõudmisel alusetu tasu küsimise

Foto: Taivo Lutter, PM/SCANPIX BALTICS

Tarbijakaitseametisse laekunud kaebuste põhjal selgus, et Tele2 võimaldas klientidel võlgnevuse likvideerimiseks sõlmida maksegraafikuid, kuid jättis samal ajal teenused piiratuks ja nõudis siiski täismahus kuutasu maksmist. Nüüd on sidefirma säärase tegevuse lõpetanud.

Nüüdsest jätab Tele2 maksegraafiku sõlmimisel kuumaksu väärtuses teenused avatuks ja sätestab täiendava teenuse kasutuse limiidi paketiväliste teenuste tarbimiseks, näiteks parkimise eest tasumiseks. Sideteenus piiratakse, kui klient seda ise soovib.

Tarbijakaitseamet juhib tähelepanu, et eelkõige tuleb võlgnevusega seotud probleemide ja täiendavate kulutuste tekkimise vältimiseks tasuda arved õigeaegselt. Firmadel puudub kohustus võlgnevust ajatada ning võimaldada selle tasumist osade kaupa. Maksegraafiku sõlmimisel tuleb järgida seaduses sätestatud nõudeid ning kokkulepitavad tingimused ei tohi olla tarbijat ebamõistlikult kahjustavad.

Olukorras, kus maksegraafik on sõlmitud ja uutes tasumise tähtaegades on kokku lepitud ning tarbija järgib korrektselt endale võetud kohustusi, ei ole õiguspärane hoida tarbijale sideteenuseid piiratuna ning samaaegselt nõuda täismahus kuutasu maksmist. Vastasel juhul peaks tarbija maksma teenuste eest, mida ta reaalselt ei ole saanud ning võimalikku majanduslikult raskesse olukorda sattunud tarbija olukord muutub veelgi koormavamaks.

Sideteenused tuleb jätta piiratuks tarbija soovil, vältimaks täiendavate rahaliste kohustuste tekkimist. Kui sideteenuseid on piiratud, ei tohi nõuda tarbijalt täismahus kuutasu maksmist.

Tarbijakaitseamet on võtnud teenuse piiramise ja tasu nõudmisega seotud tingimused kõrgendatud tähelepanu alla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.