Xiaomi Mi 9T Pro: hinna ja kvaliteedi suhtelt on tegu ühe parima telefoniga üldse

Telefonide maailmas valitseb tihe konkurents, mida veavad eesotsas tootjate kõige paremad ja vingemate omadustega tippmudelid. Aga selle varjus on aina paremaks läinud ka keskklassi telefonid. Ühte sellist Xiaomi mudelit saimegi testida.

Kuhu kadus esikaamera?

Xiaomi on T9 Pro puhul kasutanud kõige viimaseid trende mobiilimaailmas ning peitnud esikaamera kere sisse. Kasutusel on sama lahendus nagu OnePlusi 7 Pro mudelitel ehk et pildistamiseks sõidab kaamera telefoni ülemisest servast välja.

Xiaomi on aga kogemuse soovinud teha veelgi efektsemaks ning lisanud kaamerasilma servadesse punaselt hõõguvad valgusribad. Tore lisa, aga mingit otsest lisandväärtust see kaamera enda kvaliteedile ei anna.

Siiski on tänu esikaamera paigutusele kogu ekraani osa õhukeste servade ning ilma lisakulmude ja kaamerasilmadeta.

Eraldi tahaks ära märkida ka selle, et T9 Prole on kaasa pandud kaitseümbris, mis on õhuke ja mattmusta tooni ning värskendav vaheldus tavalistele läbipaistvatele silikoonkestadele.

Kasutajaliides nõuab harjumist

Xiaomi on oma nutitelefonidel aegade algusest kasutanud MIUI nimeliste kasutajaliidest, mis võrreldes tavalise Androidiga on tugevalt muudetud. Ka teised tootjad on menüüde välimust ja ülesehitust oma äranägemise järgi korrigeerinud, kuid enamasti on need sarnase loogikaga.

Xiaomi on aga läinud oma teed ning kui oled Samsungi või Nokiat varem kasutanud, siis T9 Pro-ga võib uue süsteemi selgeks tegemine parajalt aega võtta.

Kui enamik tootjaid annavad kasutajatele ka valikuvõimaluse endale mugavam lahendus kasutusele võtta teatud funktsioonide juures, siis Xiaomi on kohati arusaamatult põikpäine. Näiteks peavad kasutajad rakendusi lisama avalehtedele, eraldi sahtlit selleks jaoks MIUI-s ei olegi.

Esikaamerast sai juba räägitud, kuid sellel on veel üks vaevumärgatav funktsioon, mis testimise käigus pooljuhuslikult avastatud sai. Nimelt on sellel eraldi märguannete saabumisest teavitav tuluke. Tore, et selline mugavus on lisatud, aga asukohavalikuga on T9 Pro-l küll alt mindud – enamik kasutajaid lihtsalt ei hoia oma telefoni nii, et seda näha oleks.

Väljasõitva kaamera peal on näha väike ring, mis punaselt helendama hakkab, kui teavitus telefoni saabub.

Üldise kasutuskogemuse ja kiiruse osas aga pole midagi kurta. Telefonil on kasutusel Snapdragoni 855 seeria protsessor, mis on kõige värskem ja kõige võimsam versioon.

Aku kestuse pikendamiseks on oma nipp

Mi 9T Pro võimaldab kasutajal sisse ja välja lülitada lukustusekraani säästurežiimis teavituste kuvamist. Miks ma seda mainin? Sest testimise käigus ilmnes, et selle mitte kasutamine pikendas oluliselt akukestvust.

Nii et kui tavakasutuse puhul jäi 4000 mAh suuruse aku kestuseks keskmiselt poolteist päeva, siis lukustusekraanile teavituste kuvamise väljalülitamine pikendas seda pea poole võrra.

Kaameral omad veidrused

Mõnede tootjate jaoks on auasi lisada fotode tegemisel alla serva eraldi vesimärk, et oleks selge, mis mudeliga see tehtud on. Miks peaks see keskmist kasutajat aga huvitama, pole siiani selge. Kuigi Xiaomi on lisanud kaamera menüüsse eraldi võimaluse seda infot pildil mitte kuvada, on selle välja lülitamine paras tüütus.

Aga kui pildistamisest endast rääkida, siis selleks on kasutusel kolm kaamerat – 48 Mpx lainurk kaamera, 13 Mpx ülilainurkkaamera ning 8 Mpx telefotokaamera. Suurest põhikaamera pikslite arvust ei tasu ennast segadusse lasta viia: tavarežiimis vähendatakse pildi lõppresolutsoon 12 Mpx peale. Kui kasutaja soovib, saab valida ka eraldi 48 Mpx režiimi. Selles tehtud pildid on detailirohkemad ning säilitavad teravuse ka sisse suumides.

Piltide kvaliteet on sellise kaamera kombinatsiooni kohta väga hea. Fotod jäävad loomulikud ja ei ole üle töödeldud. Samuti oskab kaamera hinnata korrektselt detailide ja objektide kauguseid ning vastavalt sellele ka loomulikumalt bokeh-efekti anda.

9T Pro kaamera rakenduses on olemas ka AI funktsioon, mis oskab selle aktiveerimisel erinevaid stseene ära tunda ning vastavalt sellele ka kasutatavat kaamerat soovitada.

Kokkuvõtteks

Mi 9T Pro puhul tekib tugev tahtmine tõmmata paralleele OnePlusiga. Just selle varasema perioodiga, mil neid veel flagship killer’iks nimetati ning kus telefonid olid väga hea omaduste ja hinna suhtega. Nüüd tundub, et see troon on läinud Xiaomile ning Mi 9T Pro on selle ehe näide.

Alla 500 eurose hinnaga telefonilt saab tegelikult kõik, mida ühel kasutajal tarvis on ning veel pealegi. Arusaadavalt on ka valdkondi, kus ei olda päris tipus – kaamerate kvaliteet on hea, aga võrreldes päris tippudega on veel paranemisruumi.

Jah, osta,

sest tegu on hinna ja kvaliteedi suhtelt ühe parima telefoniga, mis hetkel saada on.

Xiaomi Mi 9T Pro

Hind450-500 eurot
Mõõtmed ja kaal157 x 75 x 8,8 mm, 191 g
Ekraan6,39-tolli, 1080 x 2340 pikslit, AMOLED
KiibistikQualcomm Snapdragon 855
Mälu6/8 GB muutmälu, 64-256 GB sisemälu
Kaamera48 + 13 + 8 Mpx taga, F1.6, 8 Mpx ees
Aku3330 mAh, kiirlaadimine (27 W)
OSAndroid 9, MIUI 10 kasutajaliides
ÜhendusedUSB-C, wifi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, A-GPS

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.