Elisa blogi

Elisa tõstis Lõuna-Eestis 4G mobiilsidekiirused kuni kolmekordseks

MobiilimastFoto: strandhe (Flickr/CC)

Märtsis alustatud lisatööd Lõuna-Eesti 89 tugijaamas on nüüd lõpule jõudnud ja selle tulemusena tõusid mobiilsidekiirused Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal kohati mitu korda.

Elisa poolt märtsis ja aprillis tehtud võrgu moderniseerimise käigus lisandus Lõuna-Eestis 37-le tugijaamale täiendavalt 4G võimekus ja lisaks paigaldati 81-le tugijaamale teine 4G sageduskiht. Viis tugijaamale said ka kolmanda 4G sageduskihi.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et teise sageduskihi lisamine Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal tõstis klientide internetikiirust 2-3 korda. Piirkondadesse, kus mobiilse interneti võrgukoormus on tavapärasest suurem, lisati juurde ka kolmas sageduskiht. „4G andmeside kiirused kasvavad nüüd 200–275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis,“ lisas Polli.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus klientide nõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Elisa 4G internet katab praegu 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.