Klicki 1000 soovitust

3 head ja odavat spordikella, millega kevadjooksu alustada

Põhimõtteliselt on kevadjooksu hooaeg juba käes, sest suurt lund enam ette näha pole. Selleks, et trennid saaksid korralikud, sobivad aktiivsusmonitorid mitte ainult jooksu või rattasõidu ajal, vaid kogu aeg – oma aktiivsust saad pulsikellaga mõõta igal ajal. Siin on kolm head igapäevast randmekella, mis selleks väga hästi sobivad.

Spordikell Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi legendaarse Mi band 2 järeltulija Mi Band 3 (hind 34,99 eurot ehk praegu -30% tavahinnast) on saanud olulised uuendused: suurema punktihulgaga ekraan, ilmateade otse randmel, paranenud täpsus ja palju muud.

Selle pulsikella aku kestab ligi paarkümmend päeva, mis on väga hea näitaja võrreldes mõnede nutikelladega, mida peab iga päev või üle päeva laadima. 128 x 80 piksline OLED ekraan on puudete ja viibetega juhitav. Veekindlus on tagatud kuni 50 meetri sügavusel, võib ka julgelt ujuma minna.

Pulsikell mõõdab samme ja päeva jooksul läbitud vahemaid, mõõdab kulutatud kaloreid ja pulssi, selle saab panna spetsiaalselt sporti arvestama, kuna kellal on päris mitmeid spordialasid registreerivad režiimid ning kui keegi helistab või sõnumi saadab, siis saab seda näha otse randmelt. Kõnele saab vastata või känest keelduda ka otse randmelt.

Forever SB-500 vererõhumõõtjaga

Lisaks pulsile, mida mõõdavad enamus aktiivsusmonitore, suudab Forever SB-500 (hind praegu 59,99 eurot ehk -25% tavahinnast) mõõta ka vererõhku. See tähendab, et kell sobib lisaks täpsele trennimõõtmisele ka neile, kellel on vererõhuga probleeme ja vaja sellel tihti silm peal hoida.

Forever SB-500 sobib oma disainilt samahästi nii sportlasele kui ärikasutajale, see ühendub nutitelefoniga üle Bluetoothi ja näitab päeva jooksul kulutatud kaloreid, unetsükleid ja -aega, vererõhku, vere hapnikuküllastumist, pulssi, veetarbimist (tuleb ise sisestada), vahemaad.

Seegi randmeseade on veekindel (IP67, kuid lausa sukelduma minna ei saa), on värvilise ekraaniga ja 105 mAh aku kestab 4-5 päeva. Värviline OLED-ekraan vähendab küll aku tööaega, kuid peaaegu nädal on ikkagi aktiivsusmonitori kohta üsna hea näitaja. Mõõdab lisaks vererõhule ka pulssi, samme, und, päeva jooksul läbitud vahemaad ja kulutatud kaloreid.

Huawei Honor Band 4 Running

Spetsiaalne jooksja versioon Huawei Honor Band 4 nutikellast (hind 49,99 eurot) on paljudest teistest erinev selle poolest, et jooksma minnes võid nutitelefoni üldse koju jätta – see töötab ka ilma telefoniühenduseta. Kui oled tagasi jõudnud ja mobiil satub kella leviulatusse, sünkroniseeritakse trenniandmed automaatselt. See on väga mugav neile, kes ei taha õue mobiili jooksmise ajaks kaasa võtta ja eelistavad võimalikult vähese varustusega sörkimas käia.

Jooksja saab kella kinnitada ka tossu külge ja mõõta oma stiili: jala maandumistugevust, sammu pikkust ja muid olulisi parameetreid, mis jooksjale hea teada oma jooksustiili lihvimiseks.

Muus osas aga oskab Honor enam-vähem sedasama, mida enamus nutikellasid: mõõdab läbitud vahemaad ja samme, kulutatud kaloreid päeva jooksul (pulssi aga Running Edition ei mõõda) ning aku kestab nagu Xiaomil üle 20 päeva.

Milleks aktiivsusmonitor spordivälisel ajal?

Neid kolme aktiivsusmonitori ühendab see, et kõiki saab kasutada ka trennivälisel ajal – kui kell on randmel, võid segava mobiilihelina vaikseks panna ja saabuvatest sõnumitest ning kõnedest annab teada vaid vibreerimine randmel. Ka äratuskellana töötavad aktiivsusmonitorid diskreetselt – kui on vaja teistest varem ärgata, siis saad panna kella vibreerima ainult enda jaoks ja vali plärin ei ärata toa- või korterinaabreid üles.

Lisaks kõnedele ja SMS-idele oskavad kellad enamuse levinud suhtlusäppide teateid kuvada ja nii pole vaja iga piiksu või vibreerimise peale telefoni õngitsema hakata – see hoiab kokku aega ja muudab rahulikumaks. Lisaks muidugi saad silma peal hoida oma igapäevasel liikumisel ja jälgida, et iga päev ikka tervislik kogus kehalist aktiivsust koguneks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.