Asuse uhisuus mänguriarvuti TUF Gaming A16 arvestab ka striimijate nõuetega

Üsna äsja ehk aasta alguses Las Vegases toimunud tehnoloogiamessil avalikkuse ette jõudnud mängurarvuti Asus TUF Gaming A16 Advantage Edition (hind 1599 eurot) ongi nüüd poodidesse jõudnud. Kuna mänguriarvutiga tehakse samal ajal palju muudki, kui mängitakse, siis uus väljalase arvestabki sellega – mängi ja striimi samal ajal või tee tööd ja silmanurgast jälgi meelelahutust – kõik on võimalik.

Asuse uus mudel on puhtalt AMD kiibistikuga varustatud, mis peaks tagama päris hea akusäästu, kuna uued AMD protsessorid jätkavad energiasäästlikku joont. Ühe laadimisega saab tegutseda 13,6 tundi. Kiirlaadijaga saab masina 50% täis vaid poole tunniga. USB C pesast saab laadida kuni 100 W võimsusega.

Asuse TUF Gaming A16 on varustatud kiire AMD Ryzen 7 protsessori ja AMD Radeon Radeon RX 7600S graafikaga, sellel on parajalt suur 16-tolline QHD (2560 x 1600 pikslit) ekraan mängurimonitorile omase 240 Hz värskendussagedusega ning uus disain.

Lisaks kiirele protsessorile ja graafikakaardile aitab mängu ajal otse videot striimida ka kiire mälu (16 GB, 4800 MHz, DDR5 RAM) ja massmälu, mida saab vajadusel suurendada. Tühja M.2 NVMe pessa saab pista sobiva suurusega välkmälu (SSD).

Protsessor ja graafikakaart on saanud uuel tasemel koostöölahendused: näiteks saab sujuvalt ümber lülitada eraldi graafikalt integreeritud graafikale, et akut säästa või vastupidi – et mängust maksimaalne jõudlus välja pigistada. See lubab lisaks mängimisele samal ajal muid protsessori- ja graafikamahukaid tegusid teha nagu näiteks mängu videopildi üle interneti saatmine.

Samamoodi sujuvalt saab jagada ka operatiivmälu ja graafikamälu, millele tagab kiire ligipääsu Smart Access Memory.

Ühenduspordid on kogunenud peamiselt vasakule küljele, et neid oleks mugavam kasutada ja et ülejäänud küljed oleksid vabad efektiivse jahutuse jaoks. Tihedalt pesadega täidetud küljelt leiab toite, gigabitise LAN pesa, HDMI, paar USB C pesa (Displaypordi toega) ja kiire USB A pesa. Eraldi on seal ka kõrvaklapi-mikrofoni kombineeritud 3,5 mm pesa. Paremalt küljelt leiab veel ühe üksiku USB A pordi. Juhtmevabadest ühendustest on sees olemas kiire WiFi 6 ja Bluetooth 5.1.

Militaarklassi tugevusega MIL-STD-810H standardile vastav korpus on löögi- ja kriimustuskindel ning peab vastu ka kergema kukkumise.

Funktisooniklahvide kohalt leiab veel mõned kiirklahvid, millega saab näiteks heli ja mikrofoni juhtida, mis on mängus oluline. Suur hiireplaat ja madalad klahvid aitavad lisaks mängimisele igapäevast tööd mugavalt teha. Klahvikäik on mõõdukalt väike – 1,7 mm ning eraldi leidub numbriklahvide plokk.

Spetsiaalne arvuti seadeid haldav programm Armory Crate täiendab Windowsit ning aitab näiteks kiirklahve programmeerida või jõudlust jälgida ja timmida.

Vaatamata ekraani suurusele ja arvuti võimsusele kaalub see vaid 2,2 kg. Ei saa öelda, et kotti pannes üldse tunda pole, kuid see ei koorma ka nii palju, et reisile võttes pikemalt tassida ei jaksaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.