Jookse Soome moodi – GPS käe peal

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Seiklus- ja spordikellade Šveits asub meist vaid paarikümne lennuminuti kaugusel – Vantaas on soomlased teinud juba sellest ajast põnevaid spordikelli, kui nutiajastu polnud veel saabunudki ja nüüd nutikellade ajastul on nad ka ajaga edukalt kaasa läinud. Suunto on ikka tegija nii spordi-, matka- kui isegi kontorikellade turul.

Praegu aga räägime Suuntost sellepärast, et nende soodne ja väga tugev jooksukell Ambit 3 Run on tavahinnast 80 eurot odavam (hind Klicki e-poes ja Ülemiste keskuse esinduses 219,99 eurot) ning jooksmise aeg on teadupärast käes – lumi on jääks külmunud või ära kadunud ja esimesed jooksjad lippavad paljaks sulanud jooksuradadel.

Kella sees on GPS, mis pole nutikellade juures tavaline. Põhjusega ei kohta seda tihti – GPS suudab ka suure akuga nutitelefoni aku kiiresti tühjendada, pisikeses randmeseadmes kasutamiseks tuleb aga hankida mõni väga hea energiatarbega ja korraliku akuga seade.

Suunto Ambit 3 Run HR suudabki ka GPS-iga vastu pidada kuni 15 tundi – kui jooksed, siis piisab sellest kasvõi maratoniks, matkates aga on samuti 15-tunnine päev täitsa mõistlik. Asukoha täpsuse mõõtmist harvendades kestab aga aku kuni 25 tundi.

Pulssi mõõdetakse eraldi rihmaga, mis on täpsem kui odavatel pulsikelladel ja see ühendub otse nutikellaga Bluetoothi abil.

Kuigi tegemist on mustvalge 128 x 128 pikslise ekraaniga, näitab see lisaks numbritele ka graafikuid ja teekondi, lihtsad kerimismenüüd on kiiresti selgeks õpitavad ja selgelt nähtavad ka päikese käes.

Peale pulsi mõõtmise oskab Suunto kell näidata loomulikult ka aega, lugeda samme, jälgida uneaktiivsust, arvestada kulutatud kaloreid, lubab käia ujumas. Kella korpus on veekindel ja laseb sukelduda kuni 50 meetri sügavusele, vee all on mugav seadet juhtida füüsiliste kellanuppudega.

Matkale minnes aga väärib kindlasti proovimist üks põnevaimatest võimalustest selle kella puhul: Suunto veebis võib matkateekonna kaardil paika panna ja siis kella saata – GPS näitab, kus ise hetkel asud ja nii jääb üle vaid end joonel hoida, mis näitab salvestatud matkateekonda ekraanil.

Nutikell annab teada ka mobiili saabuvatest teadetest, näitab, kes helistab ja millised sõnumid on saabunud. Seega ei pea seda kella ka kontoris koosolekul käelt võtma, kasu on sellest endiselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.