Klicki 1000 soovitust

Nagu pilt seinal: Xiaomi monitoril ekraaniääri ja paksust peaaegu polegi

Sel ajal, kui arvutid ja nutitelefonid lähevad aina kergemaks ja õhemaks, võtavad ka monitorid mõõtmetes alla, pakkudes samas aina teravamat pilti ja paremaid värve. Xiaomi 23,8-tolline Full HD monitor Mi 24 (hind 129,99 eurot) ongi just selline, võttes laual vähem ruumi ja tänu väga õhukestele äärtele sobib see hästi kõrvuti kokku panna mõne teise samasuguse monitoriga.

Selline lahendus sobib ideaalselt näiteks tarkvaraarendajale, kellel vaja mitmelt monitorilt korraga nii koodi kui tulemust vaadata, samuti graafikatöödeks, videotöödeks, inseneridele projekteerimiseks, raamatupidajale laiade tabelite vaatamiseks jne. Kohti, kus aina enam mitut kõrvuti monitori võimalikult kitsaste ekraaniäärtega vaja, on aina rohkem. Monitori hind on samuti soodne, et selline kõrvuti ekraanidega töölaud ülearu kulukaks ei läheks. Sobib ka valvekeskuse turvatöötajale või mõnele juhtimiskeskusele, aga ka koju ja kontorisse.

Xiaomi Mi 24 paksus on õhemast kohast vaid 7,3 mm ja see on lisaks õhulisele disainile ka palju lauaruumi kokku hoidev. Kolmest küljest on ekraaniääred alla sentimeetri, veidi paksem on alumine serv, kus serva taga asuvad ka juhtnupud menüüdesse pääsemiseks.

Panoraamse vaate aitab selgena ka äärtes hoida 178-kraadine vaatenurk, ekraani asendit saab reguleeritava jalaga seada vertikaalset kallet valides. Ühenduspesadest on tagaküljel nii HDMI kui VGA. Õhtuseks ajaks võib aga sisse lülitada vähendatud sinise valguse režiimi, et silmi vähem koormata ja et öösel oleks rahulikum uni. Nimelt on uuringud näidanud, et kui sinist valgust enne puhkamist vähem vaadata, on kergem magama jääda. Silmasõbralikkuse eest on Xiaomi Mi 24 monitorile väljastatud ka TÜV Rheinlandi sertifikaat.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.