Klicki 1000 soovitust

Samsung Galaxy Watch 3 – nutikell, mis mõõdab elektrikardiogrammi ja vererõhku

Elektrokardiogrammi käiakse tavaliselt arsti juures tegemas: tuleb heita pikali, käte ja jalgade külge pannakse elektroodid. Sedasama, mitte küll nii täpselt ja põhjalikult, aga siiski eluliselt oluliste näitajatega, saab teha nüüd ka Samsungi nutikellaga. Lisaks sai Samsung Galaxy Watch 3 tarkvarauuenduse, mis vastavate algoritmidega oskab mõõta ka vererõhku.

Mõlemad näitajad on olulised kahele kasutajate seltskonnale – sportijatele ja vanematele inimestele. Südant peab jälgima suure koormuse juures ja siis, kui on näiteks kõrgest vererõhust oht südameriketeks. Kuigi kella kasutusjuhend ütleb, et tegemist pole meditsiiniseadmeid asendavete lisafunktsioonidega, võib siiski mõnikord selline võimalus olla elupäästjaks, pealegi on sellel Euroopa CE kvaliteedikinnitus.

Samsung Health Monitor on mobiilirakendus, mis suhtleb Samsungi nutikellaga randmel ja aitab jooksvalt oma tervist jälgida. Samal ajal pakub äpp soovitusi tervisega seotud eesmärkide saavutamiseks. Elektrokardiogrammi toega Samsung Galaxy Watch3 (hind 399,99 eurot) saab nüüd Samsung Health Monitori rakenduse kaudu mõõta vererõhku ja elektrokardiogrammi, kuna rakendus sai eelmise aasta detsembris CE-vastavusmärgise, mis võimaldas teenust laiendada 28 Euroopa riiki, sealhulgas Eestisse. CE-märgis kinnitab, et toode vastab ELi ohutus-, tervishoiu- ja keskkonnanõuetele.

Kuidas mõõdab nutikell vererõhku?

Kõrge vererõhk on seotud südamehaigustega. Seda peab õigel ajal märkama, muidu võib see põhjustada insuldi või infarkti.

Galaxy Watch3 tuleb enne kasutamist kalibreerida meditsiinilise aparaadi järgi – tuleb teha kontroll näiteks iseendal traditsioonilisel viisil ümber randme vererõhku meditsiiniaparaadiga mõõtes. Nutikell mõõdab vererõhku pulsilaineanalüüsi abil, millega jälgitakse südame löögisagedust ja selle muutusi. Kalibreerimisel seatakse nutikella ja meditsiiniseadme näit samaks, järgmisel korral näitab kell juba ise õiget tulemust.

Mis on elektrokardiogramm ja kuidas seda jälgida?

Südamerütmi häired on südametüsistuste, sealhulgas verehüüvete, südamerikete ja insuldi põhjuseks. Elektrokardiogrammi funktsioon analüüsib südame elektrilist aktiivsust Galaxy Watch3 anduriga. Mõõtmiseks tuleb rahulikult maha istuda, avada rakendus Samsung Health Monitor ja veenduda, et kell on kindlalt randmele kinnitatud. Siis peab toetama käsivarre tasasele pinnale ja asetama vastaskäest sõrmeots 30 sekundiks kergelt nutikella ülemisele nupule.

Rakendus mõõdab niimoodi südame löögisagedust ja rütmi, mis liigitatakse kas siinusrütmiks (tavaline, korrapärane südamelöök) või AFib´iks ehk südame rütmihäireks (süda lööb ebaregulaarselt).

Kuidas neid lisasid kasutada?

Vererõhu ja elektrokardiogrammi mõõtmiseks tuleb kasutada mobiilirakendust Samsung Health Monitor ja Galaxy Watch3 nutikella (sama toimib ka Galaxy Watch Active2 kellal). Samsung Galaxy nutitelefon on samuti vajalik. Rakendus Samsung Health Monitor installitakse automaatselt, kui kasutajad värskendavad oma Galaxy nutikella rakenduse Galaxy Wearable kaudu uusimale versioonile. Seejärel avab nutikella rakendus lingi, mis suunab kasutajad nutitelefoni rakenduse allalaadimislehele Galaxy poe rakenduses.

Samsung  Galaxy Watch3 on eelkäijast õhem ja väiksem ning umbes 15% kergem. Lisaks vererõhule ja elektrokardiogrammile mõõdab see ka vere hapnikusisaldust SpO2, samme, läbitud vahemaad, pulssi, kulutatud kaloreid, aktiivsust ja und. Valida saab üle 120 treeninguprogrammi ning treeningu ajal pulssi otse ekraanilt jälgida reaalajas. Veelgi täpsemad andmed saab sportrihma Ridge kasutades.

Ümmargusel Super AMOLED värviekraanil on 360 x 360 piksline eraldusvõime, korpusel IP68 veekindlus (võib ka vee alla minna), sisse on ehitatud GPS ja WiFi, Bluetooth, mikrofon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.