Klicki 1000 soovitust

Võta käe alla hea hiir ja klaviatuur: 4 soovitust, millised need võiksid olla

Kiire ja sujuvalt töötav arvuti on mõistlik valik. Aga sellest pole palju kasu, kui klaviatuur ja hiir on tüütult aeglased või ebatäpsed. Siin on valik JLabi toodete hulgast, millega oleks mugav pikemat aega tööd teha.

Aga miks just JLab? Nagu lubab tootja ise, teevad nad arvuti lisaseadmeid, mis tulevad otse laborist, kus nende mugavus enne turule tulekut põhjalikult läbi proovitakse. JLabil on klaviatuurid ja hiired, mis on testitud ja mis peaksid pikal töötamisel hästi vastu pidama. Milliseid täpsemalt võiks valida? Siin ongi neli soovitust.

Bluetoothiga hiir JLab Go Charge (hind 24,99 eurot) on juhtmevaba hiir, mille jaoks pole USB pessa arvuti küljes panna lisa-adapterit, kuna see töötab niigi arvutitel juba olemasoleva juhtmevaba ühendusega Bluetooth (kuid ka adapteriga ühenduse valik on olemas). Bluetooth pole olemas mitte ainult sülearvutitel – seesama ühendus leidub kõikvõimalikel muudel nutiseadmetel nagu nutitelefonid, tahvelarvutid, isegi nutitelerid – kõigi nendega saab muretult kasutada, kui vaja peaks minema.

Ühendada saab kuni kolme seadmega. Bluetoothile lisaks on olemas 2,4 GHz USB adapter, millega saab vajadusel traditsioonilisema juhtmevaba ühenduse luua näiteks lauaarvutiga, millel ei pruugi Bluetoothi tuge olla. Seega saab seda hiirt ühendada mitut moodi ja peaaegu kõigi võimalike seadmetega, millel osundusseadet vaja.

Go Charge on väike ja minimalistlik ning sobib hästi kaasavõtmiseks. Sellel on vasak ja parem klahv, rullik ja nupp tundlikkuse muutmiseks ning küljeklahvid näiteks brauseris eelmisele või järgmisele lehele minemiseks.

Hiire kuju on spetsiaalselt tehtud võimalikult mugavaks ja ergonoomiliseks, et saaks töötada vähemalt pika tööpäeva või kauemgi. Aku kestab kuid.

Bluetoothiga hiir JLab JBuds (hind 39,99 eurot) on mugava pöidlatoega, mida paljud arvutit tunde järjest kasutavad inimesed hindavad – sellele toele saab pöidla puhkama panna ja hiirt kasutada on palju kergem.

Lisaks traditsioonilistele nuppudele nagu Go Charge´il on sel mudelil veel seitsmeski lisanupp ja selle funktsioon on programmeeritav. JLab Worki rakenduses võib salvestada seaded kolme erineva kasutaja jaoks. Sellegi hiire saab ühendada kuni kolme seadmega ning ühenduseks on nii Bluetooth kui ka USB adapteriga juhtmevaba ühendus 2,4 GHz sagedusel.

Komplekt Bluetoothiga klaviatuurist JLab Go Work ja hiirest Go Charge (hind 39,99 eurot) aitab kus iganes töölaua üles sättida kas sülearvuti, lauaarvuti, tahvelarvuti või miks mitte isegi mobiili taha, kui vaja. Lisaks reisihiirele annab JLabi klaviatuur võimaluse kirjutada pikemaid tekste kui lühisõnumitele vastuseid ning see klahvistik on piisavalt kompaktne, et mahub isegi väiksemasse seljakotti.

Klaviatuur töötab üle Bluetoothi juhtmevabalt ning on Rootsi paigutusega, mis on eesti keelele üks kõige lähema paigutusega klahvistikest. Klahvid tunduvad madalad ja kerged, töötavad vaikselt ning Go Charge hiir töötab samuti ülivaiksete klõpsudega. Ülemisest osast leiab klaviatuuril veel eraldi meedianupu.

Klahvistikku toidavad kaks väikest AAA patareid, hiire sisse käib üks AA patarei.

Bluetoothiga hiir JLab Epic (hind 69,99 eurot) on tippklassi kiiruse ja täpsusega ükskõik mis tööd tehes: kas tabeleid täites, kujundades või isegi mängides. Sel hiirel saab samuti salvestada kuni kolm kasutajaprofiili ning ühendada kuni kolme seadmega.

JLabi rakendusega võib nuppude tähendusi programmeerida, patareisid aga pole vaja vahetada – selleks on sisseehitatud ja USB-kaabliga laetav kauakestev 800 mAh aku. Laadimise ajal võib hiirt edasi kasutada.

Pildil näha olevad kirjad hiire küljel pole aga peale trükitud, vaid see on OLED ekraan, mis jagab infot hiire oleku ja ühenduste kohta. Näha saab, kui täis on aku, milline on tundlikkus (DPI) ja millise seadmega on JLab Epic parajasti ühenduses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.