Tuleviku linn

Helsingi kuulutas välja uued domeeninimed ning juurdepääsu oma testimisplatvormile

Foto: City of Helsinki.

Soome pealinn Helsingi teatas hiljuti oma uuest veebiaadressist, mille lõpp on .helsinki, eesmärgiga muuta oma võrguteenused hõlpsamini leitavaks ja kliendikesksemaks.

Siiski ei asenda veel .helsinki domeenid linna peamisi veebisaite ega põhjusta muudatusi hetkel kasutuselolevate hel.fi aadressidel.

Hel.fi aadressid jäävad linna peamisteks veebisaitideks ning nende kasutatavuse ja juurdepääsetavuse parandamiseks on praegu käimas ulatuslikud arendustegevused.

Uued .helsinki domeenid

Esimene veebileht, mis kasutab uut veebiaadressi lõppu, on testbed.helsinki. Tegemist on testimise platvormiga, mis pakub juurdepääsu sellistele veebilehtedele, mis keskenduvad säästvatele linnalahendustele ning valdkondadele nagu tervis, heaolu ja õppimine.

Testbed.helsinki eesmärk on toetada Helsingi arengut ja testimisalaseid tegevusi seoses selle tööstuspoliitikaga. Veebileht on suunatud kodu- ja välismaistele ettevõtetele, kes soovivad oma tooteid ja teenuseid koos Helsingi linnaga arendada ning testida.

Saidi teised peamised sihtrühmad on teadus- ja arendusorganisatsioonid, nagu näiteks ülikoolid, rakenduskõrgkoolid, uurimisorganid ning teised arendustegevusest huvitatud isikud.

Üheks praktiliseks testbed.helsinki näite hulka kuulub Elisa 5G-võrgutoe lahendus, mida hetkel katsetatakse ühes Helsingi gümnaasiumis. Õpilased saavad seda kasutada koolist väljaspool asuvate asukohtade tundmaõppimiseks, lahkumata selleks klassiruumist. 

“Meie veebileht on märkimisväärne hüpe linna poolt pakutavate proovivõimaluste kättesaadavuse osas. Nüüd on meil koht, kuhu saame kutsuda nii ettevõtteid kui ka teadus- ja arendustegevuse eksperte meie mitmekülgsete platvormiteenuste valikut tundma õppima,” sõnas linna peanõunik Kimmo Heinonen.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.