Zone'i blogi

Zone’i Veebiakadeemia: miks SEO ikkagi nii tähtis on?

Foto: Shutterstock.

SEO ehk otsingumootorite optimeerimine on viimasel ajal üheks kõige kuumemaks märksõnaks internetiturunduses. SEO on muutunud oluliselt keerukamaks kui see varem oli, kuid selle peamine eesmärk on endiselt sama – suurendada veebilehe nähtavust otsingumootorites. 

Praeguse aja kõige populaarsemaks otsingumootoriks on loomulikult Google. SEO on abimees, mis aitabki viia sinu veebilehe Google’i otsingus esimeste sekka. 

Tähtis roll on märksõnadel. Enne optimeerimiste tegemist peaks tegema kindlaks, missuguste märksõnadega tasuks üldse otsingumootorites nähtav olla. Nende valimisel tuleks lähtuda konkurentsist, ostuhuvist ja ka otsingumahust. Oluline on näiteks ka see, et sinu veebileht oleks tehniliselt korras, kiire ja turvatud ühenduses.

SEO teostamine ei ole kindlasti mingi ülikeerukas protsess, ent see-eest aeganõudev. Otsingumootori optimeerimise kohta saab rohkem teada Zone’i Veebiakadeemia “SEO” veebiloengutest.

11-osalises videoloengu sarjas räägib SEO ekspert Karl Kangur lähemalt, miks on SEO oluline ja kuidas see täpsemalt töötab. Lisaks kummutatakse SEO kohta käivad müüdid ja arutletakse strateegiate üle. 

Taolisi huvitavaid ja harivaid loenguid leiab Zone’i Veebiakadeemiast küll ja veel. Käsitlevate teemade hulka kuuluvad näiteks e-kaubandus, turvalisus, bränding , sotsiaalmeediaturundus ning paljud muud olulised valdkonnad. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.