Suur lugu

Alcatel toob oma diskotelefoni Eestisse suvel ning hakkab Baltikumi turgu püüdma

Alcatel tutvustas sel aastal telefoni, mille tagakülg on kaetud LED-tulukestega. Foto: Gregor Sibold

Alcatel teatas neljapäeval Prantsusmaal toimunud üritusel, et Mobile Word Congressil tähelepanu püüdnud A5 LED “diskotelefon” jõuab Eestis müügile 199 euroga ning seda juuni lõpus. Samuti plaani ettevõte Baltikumi turgu “vallutama” hakata.

A5 LED peaks operaatorite juures müügile tulema juuni lõpus või juuli alguses ning ettevõtte sõnul on see suunatud eelkõige noorematele kasutajatele, kellele võiks ka telefoni LED-tagus meeldida. LED-telefoni kohta saad pikemalt lugeda siit.

Telefon hakkab Eestis maksma 199 eurot, mille eest saab endale 5,2-tollise ekraaniga nutiseadme, millel on ka 2 GB muutmälu ning 16 GB salvestusmahtu. Samuti tuleb telefoniga kaasa LED-kaas, mis näitab erinevaid mustreid, kui ka “tavaline” kaas, mis peaks telefoni tavaoludes üsna märkamatuks tegema.

Alcatel tahab Baltikumi turgu tagasi

Vestluses Alcateli esindajatega selgus, et Hiina ettevõtte omanduses oleval Alcatelil on kindel plaan Baltikumi turul kohalolekut suurendada ning laiendada edu nuputelefonide valdkonnas ka nutitelefonide valdkonda.

Viimaste andmete kohaselt kuulub Alcatelile Baltikumis 50% nuputelefonide turust. Alatest 2014. aastast, mil ettevõte uuesti agressiivsemalt turule sisenema hakkas, on müügimahud kasvanud igal aastal poole võrra, jõudes 2016. aasta lõpuks 100 000 ühiku juurde üle terve Baltikumi.

Siiski ei ole ettevõte veel nõnda edukas olnud nutiseadmetega, millega ettevõte hoiab hetkel enda käes umbes 1%-2% suurust turuosa. A5 LED peakski hakkama seda probleemi lahendama, pakkudes alla 200 euroste telefonide segmendis midagi uut ning teistsugust, mis Alcateli hinnangul inimestele meeldida võiks.

Ettevõte näeb ka võimalust LG lahkumises ning ohtu Nokia 3310 tulemises, märkides, et LG lahkumine Baltikumi turult jätab neile tegutsemiseks vaba ruumi. Nokia retreomudeli tagasitulek võib küll müüginumbreid mõjutada, kuid Alcatel ettevõte pakub rohkem valikuid, näiteks klapiga telefon, ei näe nad 3310 tulekus midagi liiga tõsist.

Siiski võib mitmete inimeste jaoks tulla üllatusena, et Alcatel endiselt telefone müüb, seega on vaid aja küsimus, kas Alcatel suudab kunagiste hiileaegade tasemele uuesti tõusta.

Ajakirjaniku reisikulud Pariisi kattis Alcatel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.