Android

iPhone 12 protsessori võimsus on mäekõrguselt Androididest üle

Erinevate jõudlust mõõtvate testide tegemisel on selgunud, et iPhone 12 mudeli protsessor on peajagu üle kõigist teistest konkurentidest.

Tom’s Guide nimeline tehnikaportaal on ette võtnud uue iPhone 12 protsessori ning testinud selle võimekust teiste Androididega võrreldes. Teatavasti tutvustas Apple uuel mudelil A14 Bionic kiipi, mis peaks olema kuni poole võimsas eelnevast. 

Kuigi päris poole võrra konkurentidest uus mudel võimsam pole, on tulemused siiski muljetavaldavad. Näiteks Geekbench 5 testide tulemuseks, mis mõõdab üldist jõudlust, sai iPhone 12 ühetuumalises testis 1593 palli ning mitmetuumalise testi tulemuseks 3859 palli. 

Parima Androidi vastuseks on Samsung Galaxy Note 20 Ultra tulemus ühetuumalises testis 985 palli ning Asus ROG Phone 3 mitmetuumalise testi tulemus 3393 palli. Mõlemad tippmudelid kasutavad Qualcommi Snapdragon 865+ uusimat protsessorit. Apple eelmise aasta tippmudeli iPhone 11 Pro Max tulemusteks on aga 1334 ja 3517, mis ei jää palju maha uuest mudelist.

Graafika test 3DMark Wild Life pakkus aga mõningase üllatuse. Nimelt ei olnud siin parima tulemuse saavutajaks uusim iPhone, vaid eelmise aasta mudel skooriga 7709. Värskeima mudeli skooriks oli 6567 ning lähima Androidi (Samsung Galaxy Note 20 Ultra) skooriks 4182 palli.

Video kodeerimise test andis samuti parima tulemuse iPhone 12-le ning jättis Androidid kaugele maha. Kui Apple’i telefon suutis 4K video 1080 formaati teisendada 26 sekundiga, siis parima tulemuse Androididest sai Samsung Galaxy S20 Plus 1 minuti ja 16 sekundiga.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.