Android

Mida oodata Google I/O 2021 konverentsilt?

Traditsiooniliselt peab Google iga aasta kevadel arendajatele ja meediale suunatud konverentsi, et teada anda mille kallal ettevõtte parajasti töötab ning mida uut tulevikus oodata on. Samuti pole välistatud, et tutvustatakse uusi tooteid.

Google oma protsessor?

Kuigi on ebatõenäoline, et Google Pixel 6 nutitelefoni tutvustab, võivad nad siiski avalikustada info uue kiibi kohta, mida antud mudelis plaanitakse kasutada. Nimelt on kuulujuttude kohaselt suurfirma sarnaselt Apple’ile välja töötamas spetsiaalset protsessorit, mida oma nutitelefonides kasutama plaanitakse hakata.

Uus kiip peaks kasutama TPU-d (Tensor Processing Unit), mis parandab oluliselt masinõppe võimekust. Lisaks sellele peaks GS101 koodnime kandvasse protsessorisse olema sisse ehitatud ka Titan M turvakiip, mis tõstab turvalisuse taset.

Oma protsessori suurimaks eeliseks on Google’i jaoks aga kiiremad uuendused, mida saab kasutajatele pakkuda pikema aja vältel. Kuna hetkel kasutavad enamik Androidi tootjaid Qualcommi toodangut, on neil selles osas suur sõnaõigus.

Uuendused äppidele?

Pole välistatud, et Google toob välja mõne suuremat sorti uuenduse või täitsa uue funktsiooni mõnele oma rakendusele.

Varasemalt on seda tehtud näiteks Google Mapsi rakendusega, kui I/O üritusel tutvustati esmakordselt kaardirakenduse privaatrežiimi.

Samuti on eelnevatel aastatel sellel üritusel näidatud Google’i häälassistendi robotkõne oskuseid, kui otse lavalt tehti kõne juuksurisalongi.  

Uued kõrvaklapid ja nutitelefon?

Nagu eelnevalt mainitud, ei tasu uue Pixel 6 mudeli välja toomist konverentsil väga oodata. Küll aga on olnud spekulatsioone Pixel 5A mudeli näitamise kohta, kuigi Google ise on öelnud, et sarnaselt eelmiste aastate A-seeria mudelitele tuuakse ka 5. põlvkonna oma välja augustis.

Suurem lootus on näha aga uusi Pixel Buds juhtmevabasid kõrvaklappe. Sarnaselt telefonidele on ka klappide puhul oodata A-seeria mudelit, millel on vähem funktsioone kuid ka madalam hind.

Google I/O konverentsi ülekanne toimub 18. mail kell 20:00 ning seda saab otseülekandena jälgida Youtube’i vahendusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.