Android

Üllatus: Android 13 jõudis just esimeste kasutajateni

Android 13 jõuab praegu Pixel seadmeteni.Foto: Google

Google teatas oma blogis, et selle aasta uus Androidi versioon jõuab varem kui muidu. Eelmise aasta Android 12 tuli välja oktoobrikuus ja 11 jõudis kasutajateni 2020. aasta septembris. Seevastu praegu on alles augusti keskpaik.

Uut tarkvara saadetakse juba praegu Pixel seadmetele ning sellega tulevad kaasa mitmed värskendused.

Android 13-ga saab kasutaja kohandada rakenduste ikoonide välimust nii, et see läheks kokku taustapildiga. Lisaks sellele saab uue operatsioonisüsteemiga keelt vahetada rakenduse põhiselt.

Nüüd saab sõnumeid jagada Androidi sõnumirakendusest otse Chromebooki. Ettevõtte lisas, et see funktsioon töötab ka paljude teiste populaarsete sõnumirakendustega.

Google’i sõnul on möödas need ajad, kus pidi rakendusega jagama tervet oma galeriid ning peale uuendust saab igaüks ise valida, milliseid pilte ja videoid ta soovib jagada ja milliseid mitte.

Foto: Google

Lisaks sellele saab uue operatsioonisüsteemiga paremini teadetes rämpsposti piirata ning kopeerida ja asetada faile Androidi telefonide ning tahvelarvutite vaheliselt.

Uuenduse saavad praegu Pixel 4, 5 ja 6 seeria telefonid ning selle aasta jooksul jõuab Android 13 ka teiste tootjate seadmeteni nagu Samsung, Oppo, OnePlus, Nokia, Motorola, Realme, Sony, Xiaomi ja Asus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.