Android

Wear OS 2 sai mitu uuendust, Google keskendub edaspidi Wear OS 3 operatsioonisüsteemile

Google tõi koos Samsungi uue Watch 4 tutvustamisega välja oma uue põlvkonna operatsioonisüsteemi Wear OS 3. Vanadel kelladel olev Wear OS 2 sai samuti mõned uuendused, kuid need jäävad viimasteks.

Edaspidi plaanib Google keskenduda Wear OS 3 arendamisele ning selle jaoks on vaja kellades kasutada uuemaid ja võimsamaid protsessoreid. Hetkel on selliseid Google’i kelladele mõeldud operatsioonisüsteemil töötavaid mudeleid ainult kaks – Mobvoi TicWatch 3 ja E3.

Kõik ülejäänud vanemad nutikellad kahjuks Wear OS 3 uuendust ei saa, kuid said Wear OS 2 täiendusena juurde mõned kasulikud täiendused.

Näiteks laiendati Google Pay makselahenduse kasutamist nutikelladel uutesse riikidesse, nende seast siiski veel Eesti keelt ei leia. Google’i sõnul võib toetatud riikide nimekiri tulevikus veel täieneda, seega lootust veel on.

Samuti saavad kella kasutajad nüüd Google’i Message sõnumirakenduse kasutamisel otse nutikellalt vastata. Tutvustati ka uusi rakendustepõhiseid vaateid “Tiles” nimelises süsteemis, mis laseb arendajatel just oma äpi jaoks olulist infot kuvada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.