Android

Xiaomi tänavune tipptelefon Eesti mobiilioperaatorite valikusse ei jõua

Xiaomi 13 Pro nutitelefon
Xiaomi 13 Pro nutitelefon Eestis laiemasse müüki ei saabu.Foto: Xiaomi

Xiaomi tutvustas hiljuti oma tippklassi telefoniseeriat. Kolmest mudelist koosneva Xiaomi 13 seeria kõige võimekamat mudelit me aga sel aastal Eestis poodidest ei leia.

Xiaomi esindaja sõnul on selle aasta lipulaeva Xiaomi 13 Pro saadaval väga piiratud koguses. Seepärast on võetud vastu otsus, et seda mudelit müüakse vaid Xiaomi e-poes. Xiaomi 13 tuleb aga müügile kõikide partnerite juures, kuid siiski samuti piiratud koguses. Xiaomi 13 Lite saadavus on aga hea ning just see mudel on Xiaomi selle aasta müügifookuses.

Sama kinnitasid ka kõik kolm Eestis tegutsevat mobiilside operaatorit. Nii Telia, Elisa kui Tele2 teatasid, et märtsi jooksul jõuavad nende tootevalikusse Xiaomi 13 ning Xiaomi 13 Lite mudelid.

Üheks sellise otsuse põhjuseks võib kindlasti pidada ka selle aasta trendiks kujunenud nutitelefonide hindade hüppelist tõusu. Kliente, kes sooviksid osta Hiina tootja telefoni neljakohalise summa eest, ei ole ilmselt kuigi palju. Xiaomi 13 Pro soovituslik müügihind Euroopas on 1299 eurot.

Xiaomi 13 soovituslik hind on 999 eurot ning Xiami 13 Lite soovituslik hind on 499 eurot. Operaatorid ning teised partnerid võivad muidugi pakkuda seadmeid veidi teistsuguste hindadega. Seda, milliste hindadega Xiaomi 13 ja 13 Lite Eestis päriselt müügile jõuavad, näeme juba lähinädalail.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.