Apple

3 võtet, kuidas iPhone’i klaviatuuriga profiks saada

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Omavaheliseks suhtluseks kasutatakse tekstipõhiseid rakendusi üha enam. Mida kõvem klaviatuurivõlur oled, seda mugavalt asi käib. Nende nippide abil saad oma oskuseid veelgi lihvida.

Foto: www.digitaltrends.com

Kasuta klaviatuuri puutepaneelina

iOS 12 võimaldab klaviatuuri kasutada virtuaalse puutepaneelina. Selle jaoks tuleb tühik alla vajutada ja hoida ning seejärel saad näppu mööda klaviatuuri vedades kursori asukohta muuta. Lisaks saad nii ka teksti valida ning seejärel vajadusel seda kopeerida, lõigata või kleepida.

Foto: www.macworld.co.uk

Muuda klaviatuur ühe käega kasutatavaks

Kui kasutad mõnda iPhone’i suuremat mudelit on ühe käega sellel trükkimine ebamugav. Õnneks on olemas lahendus.

Minnes General -> Keyboard -> One-Handed Keyboard, saad sisse lülitada kompaktse klaviatuuri. Valida saad vastavalt käelisusele, kas see ilmub paremale poole serva või vasakule poole.

Foto: www.macworld.co.uk

Kasuta lausete ja väljendite jaoks lühendeid

IOS-il on varuks veel üks mugav nipp. Nimelt võimaldab see salvestada pikemate lausete, sõnade ja väljendite lühendeid. Nii saad palju väiksema vaevaga need kirja panna täispikkuses välja trükkimise asemel.

Lühendeid saad salvestada eraldi sõnaraamatusse, kuhu pääseb menüüst General -> Keyboard -> Text Replacement. Uute lühendite lisamiseks kasuta pluss märki paremal pool üleval servas.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.