Apple

Apple: mitmed CIA lekkes välja tulnud turvavead on juba parandanud

apple_matcuz_pixabay.jpg
Foto: Matcuz/Pixabay

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Hiljuti lekkis Wikileaksi kaudu hulk Ameerika ühendriikide keskluureagentuuri CIA dokumente ning selgub, et agentuuril on palju erinevaid häkkimistööriistu, kuidas inimeste nutiseadmetesse pääseda.

Apple aga teatas, et on viimase uuendusega operatsioonisüsteemile iOS põhilised turvavead juba parandanud ning tegeleb probleemiga ka edaspidi. Seda, millised turvavead täpselt parandamata on, firma ei avalda.

“Apple on äärmiselt keskendunud enda klientide privaatsuse ning turvalisuse kaitsmisele. Tänapäevastes iPhone’ides leiduv tehnoloogia on andmeturvalisuse mõttes turu parim ning me töötame pidevalt, et see ka nii püsiks,” teatas firma.

Lekkinud dokumentidest võis leida kokku 14 erinevat iOSi operatsioonisüsteemis olevat turvaviga, mille kaudu luureagentuur inimeste telefonidesse võib pääseda. Eri tööriistadega võib teha eri asju. Mõned olid mõeldud lihtsaks pealtkuulamiseks, kuid teistega on võimalik ka terve seade enda kontrolli alla võtta.

Lekkinud dokumentidest võis lisaks iOS’i jaoks mõeldud tööriistadele leida ka viise, kuidas luureagentuur pääseks soovi korral sisse nii Android nutiseadmetesse kui ka Samsungi nutiteleritesse.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses