Apple

Apple seadis eesmärgiks olla 2030. aastaks süsinikuneutraalne

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple teatas hiljuti, et nende eesmärk on muutuda 2030. aastaks kogu äri- ja tootmisettevõtete tarneahelas süsinikuneutraalseks. Ettevõtte teatel tähendaks see lubadus, et tema seadmetel on müügihetkel “null kliimamõju” keskkonnale, vahendab BBC.

Veel mainis Apple, et iga tarnijaks saada sooviv ettevõte peab 10 aasta jooksul võtma endale eesmärgi – kasutada 2030. aastaks Apple’i tarnijana 100% taastuvenergiat.

Keskkonnakampaaniate grupi Greenpeace’i teatel on tehnoloogiahiiglased maailmas kõige kasumlikumad ettevõtted ja seetõttu on neil kohustus kiiresti tegutseda.

“Mul on hea meel näha, et Apple on taastuvenergia hankimisel teinud koostööd tarnijatega ja et ta pole lootnud madala mõjuga lahendustele,” ütles Greenpeace’is osaleja Elizabeth Jardim.

Sarnaseid eesmärke on seadnud ka teised suured ettevõtted. Näiteks on Microsofti lubadus olla 2030. aastaks süsinikunegatiivne ning 2050. aastaks eemaldada keskkonnast kogu süsinik, mille ta on heitnud alates ettevõtte asutamisest 1975. aastal.

Apple’i uus robot

Apple on avaldanud 10-aastase tegevuskava, milles on toodud üksikasjalikult mõned toimingud, mida kavatsetakse tulevikus teha.

Sinna hulka kuulub uue roboti kasutamine, mille hüüdnimeks on Dave. Dave’i eesmärk on taastada uuemate Apple’i seadmete sees olevad erinevaid materjalid.

“Kui oleme mootori lasknud Daisy’il (teisel robotil) eemaldada, võtab Dave mootori ise lahti ja eemaldab haruldaste muldmetallide elemendid ja volframi nii, et neid saaks uuesti töödelda ja tagasi tarneahelatesse viia,” ütles Apple’i keskkonnajuht Lisa Jackson.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.