Apple või välja uued sülearvutid

Nad lubavad jälle, et klaviatuur on nüüd parandatud

Rubriiki toetab

Apple tõi äsja välja uued MacBook Pro sülearvutid, mis võrreldes vanadega said mõned tehnilised uuendused, aga peamiselt lubab Apple nüüd veel kord, et uutes mudelites on seni väga probleemsed klaviatuurid parandatud.

Peamiselt puudutavad uuendused protsessoreid. 15-tolline Pro saab endale Inteli 9. põlvkonna Core protessorid, baasmudel algab 2,6 GHz kuuetuumalise i7-ga ning valiku tipus on kaheksatuumaline i9 baaskiirusega 2,4 GHz.

13-tollised Touch Bariga mudelid said ka uued protsessorid. Baasmudelil on nüüd neljatuumaline 8. põlvkonna 2,4 GHz i5 ning tippmudelil on neljatuumaline i7.

Muid märkimisväärseid muudatusi arvutite juures pole, kui välja arvata klaviatuur. Eestis on sellest üsna vähe juttu olnud, kuid USA tehnoloogiapressis on MacBookide klaviatuuride kritiseerimine olnud Facebooki ja Twitteri kritiseerimise kõrval teine meelisteema.

Klaviatuurid lähevad katki

Lühidalt öeldes on asi selles, et kõigi uute MacBookide uut tüüpi klaviatuurid on juba mitu aastat olnud äärmiselt ebatöökindlad. Väiksemgi klahvide alla sattuv puru või isegi tolmukübe võid põhjustada klahvide mittetöötamist või hoopiski kahekordset tähesisestust. Asja ei tee paremaks see, et MacBookide disaini tõttu on klaviatuure ülimalt keeruline parandada ja ülimalt kallis vahetada.

Olukord on nii hull, et mitmed MacBookide ja Apple’i fännid on öelnud, et nemad sellise klaviatuuriga MacBooke osta ei soovita, sest klaviatuur on lihtsalt liig õrn.

Täna teatas Apple, et uute mudelite juures on seoses klaviatuuriga muudetud kolme asja.

Esiteks on mehhanismides kasutusel “uus materjal”, mida iganes see ka ei tähendaks, sest täpsemalt nad selle kohta midagi ei öelnud. Küll aga lubab Apple, et see parandab klaviatuuride töökindlust märkimisväärselt.

Eelmine suurem muudatus toimus eelmisel aastal, kui nad lisasid klaviatuuri alla kaitsva plastikkihi, mis puru klahvide alla sattumise ära hoidma. Nagu tagantjärele on selgunud, pole see olnud kaugeltki piisav.

Kas ja kui palju see “uus materjal” klaviatuuride töökindlust tõstab, selgub ilmselt lähemate kuude jooksul, kui uute klaviatuuridega arvutid kasutusse jõuavad.

Teiseks lubas Apple kiirendada klaviatuuride töökojas vahetamise aega.

Kolmandaks laiendasid nad klaviatuuride parandusprogrammi, nii et kõik nn butterfly mehhanismiga MacBookid (uus disain tuli 2015. aastal) kuuluvad nelja aasta jooksul alates arvuti esmamüügi päevast tasuta vahetamisele, kui seal probleem ilmneb.

Fännidele halb uudis?

Kui parandusse viidavas arvutis on 3. põlvkonna klaviatuur (ehk tegemist on 2018. aasta Airi, 15-tollise Pro-ga või 13-tollise Touch Bariga Pro-ga), vahetab Apple selle ise välja praeguse uuendatud ehk 4. põlvkonna klaviatuuri vastu.

Uute arvutite ja uue garantiiprogrammi kohta Euroopas praegu veel infot ei ole.

Apple’i tänane teade on paljudele Apple’i-fännidele tegelikult halvaks uudiseks, sest nad olid lootnud, et 3. juunil algaval arendajate konverentsil WWDC kuulutab Apple välja täiesti uue disaini ja uue klaviatuuriga sülearvutid, mis kõigist praegustest muredest vabad on.

Tänane Apple’i teade aga vähendab selle toimumise tõenäosust märkimisväärselt, hetkel on veel jäänud võimalus, et lisaks 13-tollisele ja 15-tollisele kuulutavad nad siiski välja täiesti uue 16-tollise arvuti, mille kohta on erinevaid vihjeid ja lekkeid viimasel ajal toimunud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.