Apple

Esimesena Eestis: iPhone’idel saab nüüd Telia 5G võrku kasutada

5G jõuab Eestis iPhone'ideni.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Alates 4. juunist väljastab Apple järk-järgult oma 12. seeria iPhone’idele tarkvarauuenduse, mis võimaldab kõnealuste mudelitega esmakordselt Eestis kasutama hakata Telia 5G võrku. 5G toe saab endale kogu iPhone 12 seeria mudelirivi ehk iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ja iPhone 12 Pro Max.

Telia avas olemasolevatel sagedustel (ehk DSS-tehnoloogial põhineva) 5G võrgu juba mullu sügisel, kuid seni on Eestis 5G võrku saanud kasutada vaid Sony, Xiaomi, OnePlusi ja Huawei telefonidel. Apple ja Samsung jäid nimekirjast välja, kuna nemad ei olnud telefone Eesti 5G võrkude jaoks konfigureerinud.

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on tegu Eesti 5G arengu seisukohast olulise uudisega, kuna Apple on maailma üks nimekamaid tootjaid, kelle telefonidele on Eestis 5G tuge oodatud alates eelmise aasta sügisest.  

„Arvestades sellega, et Telia avas oma 5G võrgu novembris, oleme koostöös Apple’iga 5G toe saamise nimel päris kiiresti edasi liikunud,” ütles ta. “Seejuures tuleb silmas pidada, et me konkureerime Eestis erinevate tootjate 5G arendusressursi pärast kogu maailmaga.

Kuidas uuendada?

Selleks, et iPhone 12 mudelites saaks 5G võrgu toe aktiveerida, hakkab Apple pakkuma automaatset seadmeuuendust ehk Carrier Bundle versiooni 46.1, mis tuleb seadme kasutaja poolt aktsepteerida. Seejuures võib uuendus jõuda erinevatele seadmetele erineval ajal. Ühtlasi tuleb kasutajal jälgida, et tema telefonis oleks kasutusel tarkvaraversioon iOS 14.5. Juhul, kui telefonis on kasutusel mõni vanem tarkvaraversioon, peab esmalt tarkvara uuendama, misjärel pakutakse juba nn 5G toe lisamise võimalust.

5G võrgu kasutamiseks peab olema klientidel lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Eraklientidele pakub ettevõte hetkel 20GB, 40GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Elu pakette, äriklientidele aga 28GB, 56GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Äri pakette. Kõigi nimetatud pakettide kasutajatele on Telia poolt vaikimisi avatud 5G võrgu võimekus.

Tänase seisuga on Telia võrgus ligemale 20 000 klienti, kes kasutavad 5G võimekusega iPhone mudeleid.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.