Apple

Häkkerid kasutavad võõraste inimeste krediitkaarte äpipoest rakenduste ostmiseks

Rubriiki toetab

iPhone’i perekondliku jagamise süsteemi kasutavad ära mitmed kurjategijad, et võõraste kontode kaudu endale rakendusi osta.

Apple tõi välja perekondliku jagamise teenuse 2014. aastal. Süsteem lubab perekonnas jagada fotosid, kalendreid, iCloudi pilvemahtu, meeldetuletusi ja iTunesi krediitkaarte, mis tähendab näiteks, et pereema kaardiga saavad rakenduste ja iTunesi poest oste sooritada ka kõik teised pereliikmed.

Üks Business Insideri lugeja ei saanud näiteks sooritada ühtegi ostu, kuna tema konto oli liidetud pere gruppi, kuhu ta ise end liitnud polnud. Sellest vabanemiseks tuli saada luba tundmatult hiinlaselt, kellega kontakt puudus. Abi saadi alles Apple’i klienditoelt.

Sarnast probleemi on kohanud veel mitmed inimesed, kus nende perekontole on lisandunud võõraid ja täiesti teadmata inimesi, kes siis suurte summade eest oste sooritavad.

Probleem peitub kõigile teada turvaaugus

Jah, häda allikas on taaskord inimene ise, kes kasutab mitmel kontol, kaasa arvatud oma Apple ID kontol, mis on seotud tema isikliku krediitkaardiga, sama parooli ning ei ole aktiveerinud kaheastmelist tuvastamist.

See tähendab aga, et kui Hiinast pärit häkker saab ligi inimese paroolidele, on tal sama lihtne lisada enda konto tema pereprofiili ja sedaviisi inimese krediitkaarti kasutades oste teha kuniks ohvri krediitkaart tühjaks saab.

Sestap on lahendus probleemile ka ülimalt lihtne. Loo enda kontodele turvaline parool ning aktiveeri kahe astmeline autentimine .

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.