M1 kiibiga iPadid jõudsid Eestisse: mis on neis uut?

Uus iPad Pro.Foto: Apple

Rubriiki toetab

Apple’i tahvelarvutite fännidel on põhjust rõõmustamiseks, kuna M1 kiip on lisaks MacBookidele jõudnud ka iPad Pro mudelitesse. Värsked tahvelarvutid on juba Eesti poodidesse müüki tulnud, seega vaatame üle, mida uut pakutakse.

Esiteks on M1 kiibiga iPad Pro mudelid oma eelkäijatest hulga võimsamad. Apple lubab, et 8-tuumaline protsessor tagab kuni 50 protsenti kiirema töövõimekuse ja graafikaprotsessor ligi 40 protsenti parema graafikatöötluse. See võimaldab luua näiteks liitreaalsuse mudeleid, mängida konsoolitasemel mänge või töödelda fotosid ja videoid ülimalt kiiresti.

Suurim arenguhüpe on aga väidetavalt ekraan, kus kasutatakse nüüd Liquid Retina XDR (Extreme Dynamic Range) tehnoloogiat, mis peaks suutma näidata värve elutruult, kvaliteetselt ja soovi korral väga eredalt. Hetkel on XDR-tehnoloogia saadaval 12,9-tollisel iPad Pro mudelil, 11-tollise mudeli puhul peab asja ära ajama nö tavalise Liquid Retinaga. Mõlemal mudelil on automaatne 120-hertsine värskendussagedus.

Võimsusest olenemata peaks aku kestma ligikaudu 10 tundi ja seda olenemata sellest, kas sirvida veebis, vaadata filme või tegeleda muu sisuga.

Uusi lisasid on saanud ka iPadi kaamera. Tagakaamera on küll enam-vähem sama, kuid esikaamera võimaldab nüüd kahekordselt välja suumida ja kasutada Center Stage funktsiooni, mis hoiab pildil olevaid inimesi automaatselt põhikaadris nii, et isegi natuke ringi liikudes on võimalik endiselt olla selgelt nähtav.

Nagu alati, müüb Apple iPad Pro mudeleid mitmes erinevas konfiguratsioonis, mis erinevad ekraani suuruse, värvi, mälumahu ja ühenduvuse poolest. Suuruseid on kaks: 12,9-tolli ja 11-tolli. Lisaks saab valida, kas soovid mobiilse andmeside võimekusega tahvelarvutit või ajad läbi vaid wifiga. Kettaruum ulatub 128 GB-st 2 TB-ni.

Hinnad algavad 12,9-tollise mudeli puhul 1219 eurost ja ulatuvad kuni 2599 euroni. Kõige soodsama 11-tollise iPad Pro saab kätte 899 euro eest ja hinnad ulatuvad 2289 euroni.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.