Apple

Mida teha, kui MacBook pidevalt üle kuumeneb?

Rubriiki toetab

Üsna tihti võib juhtuda, et protsessorit koormavaid tegevusi tehes kuumeneb sinu Maci sülearvuti üle. Mida sellisel olukorras teha ja mis võimalused on taolise olukorra vältimiseks tulevikus?

Muuda arvuti asendit

Alustada võib lihtsamast ja loogilisemast variandist. Tihti kasutame me sülearvutit just oma süles, vahel ka padja või teki peal. Selline kasutusviis soodsustab aga ülekuumenemist, kuna jahedat õhku ei tule piisavalt peale. Lahenduseks on kasutada arvutit laual või muul kõval pinnal, mis õhu juurdevoolu ei takista.

Sulge nõudlikud programmid

Alati on abi protsessori koormuse vähendamisest ning seda saab teha, kui taustal töötavad rakendused sulgeda. Teinekord võivad just need põhjustada arvuti liigset kuumenemist.

Programmidest ülevaate saamiseks tuleb avada Utilites kaust ja sealt alt Activity Monitor. % CPU lahter näitab milline rakendus parajasti kõige enam protsessorit koormab. Sulgeda saab neid vasakus ülemises nurgas paikneva „X“ ikooni abil.

Süsteemi diagnostika

Kui lihtsamad meetodid tulemusi ei too, on võimalik Maci ventilaatoritele teha ka diagnostika. Selleks, et Apple’i riistvara testimise keskkonda pääseda, tuleb arvuti välja lülitada ning seejärel taaskäivitada. Peale seda aga kohe klaviatuuril all hoida „D“ klahvi.

Peale keele valikut peaks seejärel diagnostika toimuma automaatselt ning juhul kui arvuti ventilaatoritel esineb vigu, need ka tuvastama.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.