Apple

Täieliku disainiuuendusega iPad Pro: kadunud on Lightning, elagu USB-C

Rubriiki toetab

Apple tõi täna välja kaks uut iPad Pro mudelit, mis pakuvad iPhone’ide juurest tuttavad äärest-ääreni ekraani ning näotuvastust. Selle arvelt on kadunud aga kodunupp.

Uued iPadid on läbi teinud suurema disainiuuenduse ning on nüüd mõnevõrra iPhone 4-tundega: tahvelarvuti servad on lamedad ning 5,9 millimeetrit paksud. Erinevalt aga vanast iPhone’ist küündib ekraan servast-servani. Seadmed kasutavad LCD-ekraani, mil ümarad ääred, sarnaselt iPhone Xr nutitelefonile.

Kui varem oli väiksem Pro mudel saadaval 10,5-tollise ekraaniga, siis nüüd on väiksema ekraani suuruseks 11 tolli, kuid sellest hoolimata on seadme füüsiline suurus sama. Suurem seade on aga endiselt 12,9-tollise ekraaniga, kuid on selle arvelt märksa väiksem, seega peaks olema seda mugavam käes hoidma.

Seadmed kasutavad Apple’i A12 Bionic protsessorit ning võrreldes esimese iPadiga on graafikaprotsessor muutunud 1000 korda kiiremaks, seda 7-tuumalise graafikaprotsessori abil.

Üheks suurimaks uudiseks on aga uus port iPadi all: USB-C seal, kus oli varem Lightning-kaabli pesa. See tähendab, et edaspidi on iPhone ainus Apple’i seade, mis kasutab Lightning-kaableid.

Uue USB-C kaabli abil saab teisi seadmeid ka laadida, seega saab kasutada iPadi selleks, et laadida näiteks iPhone’i.

Uuenduse sai ka Apple Pencil, mis kinnitud nüüd magneti abil iPadi küljele ning oskab end sel viisil ka juhtmevabalt laadida, seega peaks selle aku alati täis olema, kui seda pidevalt tahvelarvuti küljes hoida.

Seadmete hind algab 799 dollarist 11-tollise mudeli puhul ning 999 dollarist suurema mudeli puhul. Seadmete tellimine algab tänasest.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.