Apple

Testime: Apple tegi iPhone’ile lõpuks ühe kasuliku liitreaalsuse äpi, vist

Kahjuks suudab äpp mõõta siiski ainult lähedalasuvaid objekte, ehkki lootsin, et iPhone 7+ kaks kaamerat lubavad ka kaugemate punktide vahemaid tuvastada.

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Liitreaaalsus (augmented reality) on see, kui telefon näitab ekraanile kaamerapilti ja kuvab sinna midagi oma tarkusest peale. Näiteks Pokemon GO krõlle, kui keegi veel seda mängu mäletab. Iseenesest kohutavalt lahe kontseptsioon ja ammu oli aeg, et see tavakasutajale lihtsalt ära pakendada ja midagi kasulikku panna tegema.

Uusimas iPhone’i tarkvaras iOS 12 on nüüd äpp nimega Measure (“mõõda” või “mõõt”), mille sisu vastab täpselt nimele. Vaimustusin sellest väga ja tahtsin kohe näha, kuidas ta töötab.

Alguseks kohe pettumus

Plaanisin ära mõõta Vabaduse väljakul rippuva hiiglasliku EV 100 plagu, aga selgus, et tööriistal on piirid. Nimelt saab mõõta ainult meetri-paari kaugusel olevaid objekte. Mis kaugemal, jääb telefonile hoomamatuks ja toetuspunkti otsima ta jääbki.

Measure tahab enne mõõtma hakkamist end kalibreerida. Apple’ile kohaselt ei koormata kasutajat taoliste võõrsõnadega, vaid öeldakse lihtsalt: liiguta telefoni.

Võtan õppust ja edasi läheb asi paremaks. Vahemaid vanalinnas suudab Measure mõõta küll, isegi läbi peegeldava klaasist pealispinnna linnakaardi infokastil. Selgub, et tehnoloogia juures tuleb kasuks kinoskäimise kogemus: suurt pettumust aitavad vältida madalad ootused.

Teekonna Niguliste juurest Piip ja Tuut teatri mängumajja suudab äpp kenasti ära mõõta. Sentimeetrite kilomeetritesse arvutamise funktsioon aga puudub. Kui anda ette kaardi skaala, oleks seegi ju masinale käkitegu.

Aitab naljast, paneme selle tööriista proovile

Kui midagi on vaja mõõta, siis oleks tore teada, et riist on ka täpne, mitte ei näita suvalisi teibaid. “Testi” teaduslikumaks osaks sooritasin niisiis kontrollitud eksperimendi, mille käigus mõõtsin üle eseme, mille suurus oli mulle eelnevalt täpselt teada: A4 paberi. Mõistlikult kauguselt, mõistlikes tingimustes andis Measure õige tulemuse. Nii et teinekord kui on kahtlus, kas uus pesumasin ikka mahub vannituppa ära, võib telefoni appi võtta küll, enne kui endal selg paigast ära sikutada.

A4 paberi suurus on 21 x 29,7 cm. Tubli töö Measure, istu, viis.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.