Ülevaade: milline MacBook sobib just sulle?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Apple’i sülearvutid on viimaste aastatega saanud mitmeid põnevaid täiendusi alates uuest ekraanimõõdust kuni puuteribani. Nende vahel valiku tegemine pole kerge. Seepärast reastamise kasutusviiside järgi Apple’i mudelivaliku, et saaksid valida just endale kõige paremini sobiva sülearvuti.

Kõige soodsam ja parima akuga – MacBook Air

Kuigi uue disainikeelega mudeleid on nüüdseks juba kahe põlvkonna jagu turule tulnud, pole vana hea Air kuskile kadunud. See on parim mudel neile, kel plaanis Apple’i ökosüsteemi alles avastama hakata ega raatsi ülemäära palju uude arvutisse esialgu investeerida. Soodsaima mudeliga saab kasutaja 13-tollise ekraaniga üleni metallist korpuse, taustavalgustusega klaviatuuri ning mis peamine, väga hea aku kestvuse. Reaalne kasutus ühe laadimistsükli korral on 9-12 tundi, mida paljud konkurendid saavutada ei suuda.

Airi ekraani resolutsiooniks on praeguste standardite järgi tagasihoidlikud 1440×900 pikslit, ent see-eest on sel olemas USB ja SD-kaardi pesad, mis uuematel mudelitel puuduvad.

MacBook Airi hinnad  Eesti kaubandusvõrgus jäävad keskmiselt 929-999 euro vahemikku ja see tuleb välja käia 128 GB mälumahuga variandi eest.

Kõige kompaktsem – MacBook (12-tolline)

Apple tõi väiksema MacBooki välja juba 2015. aasta kevadel ja kuigi välimus on püsinud muutumatuna, on sisu pool regulaarselt uuendusi saanud. Õhukese ja kompaktse kesta sisse on mahutud Retina resolutsiooniga (2304×1440 pikslit) ekraan ja samuti väga hea kestvusega aku.

MacBooki puuteplaat kasutab uuenduslikku force touch-tehnoloogiat, mis jäljendab klahvi vajutust sellele sarnase vibratsiooniga, nii nagu seda teeb ka iPhone 7 kodunupp. Lisaks kõigele kaalub MacBook 907 grammi, seega selle kaasas kandmine on tehtud ülimalt mugavaks.

Tõrvatilgaks meepotis on võimalik väliste seadmete ühendamiseks kasutada ainult ühte USB-C pesa, mille kaudu käib ka arvuti laadimine. Seega kui on soov laadimiskaabel ja mälupulk korraga ühendada, tuleb selleks teha lisakulutusi, et vastav üleminek soetada.

Arvuti hinnad jäävad keskmiselt 1100-1200 euro juurde.

Kõige rohkem kiirust ja võimsust pakutava raha eest – MacBook Pro 13-tolline, ilma puuteribata

MacBook Pro sai mudelivärskenduse koos disainimuudatustega eelmise aasta lõpus ning seda pakutakse mitmes variatsioonis. Erinev ekraani suurus ja puuteriba olemasolu tingivad päris suured hinnavahed, mistõttu on tavalisele kasutajale kõige mõistlikumaks variandiks 13-tollise ekraani ja ilma TouchBarita mudel.

Sellel on olemas kõik eelpool kirjeldatud mudelite mugavused ning lisaks sellele ka võimsam i5 Kaby Lake protsessor ning Intel Iris 540 graafikakaart. 13-tollise ekraaniga korpus jääb suuruselt ja kaalult MacBook Airi ja 12-tollise MacBooki vahele. Väliste seadmete ühendamiseks ning laadimiseks on kasutusel taaskord USB-C liides, kuid õnneks on neid kaks.

Baasmudeli mälumaht oli MacBook Pro väljatulekul 256 GB, kuid alates sellest kuust pakutakse ka väiksema mahuga 128 GB varianti. Kas sellises konfiguratsioonis mudelid ka Eesti kaubandusvõrgust kättesaadavaks muutuvad, näitab aeg. Arvutite hinnad algavad keskmiselt 1500 euro juurest.

Parim proffidele ja kogenud kasutajatele – MacBook Pro puuteribaga

Apple’i sülearvutite mudelirivi tipneb 13- ja 15-tolliste puuteribaga variantidega. Neist väiksem on varustatud i5 protsessori ning suurem i7 protsessori ja parema graafikakaardiga. Kahtlemata on just need mudelid kõige võimsamad ja mõeldud tõsiseks kasutuseks.

Erilisust ja lisafunktsioone annab ka mainitud puuteriba, mida Apple nimetab TouchBariks. See asetseb klaviatuuri ülemises servas ning kuvab kasutajale otseteid ja sisu, mida olenevalt lahti olevast rakendusest kasutada. Nii saab näiteks pilte otse ribalt töödelda, video kaadreid kerida või sõnumitele emojisid lisada. Lisaks on Prodel olemas ka iPhone’idelt tuttav sõrmejäljelugeja arvuti mugavaks avamiseks. Puuteribaga MacBook Prodel on USB-C liideseid neli – kaks mõlemal korpuse küljel.

Arvestades nende mudelite kuulumist Apple sülearvutite valiku tippu, on ka hinnad vastavad. Kui eelpool toodud mudelite mälumahud algasid 128 GB juurest, siis siin on baasvalikuks 256 GB.

Hinnad algavavad keskmiselt 1700-1800 euro juurest, kuid võimsamate seadmete puhul küündivad hinnad ka üle 2000 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.