Apple

Uute iPhone’idega seinaadaptrit kaasa ei saa, telefoni laadimiseks peab ilmselt eraldi uue ostma

Vana iPhone'i laadimine. Pöörata tähelepanu, et seinaadaptri port on USB-A, mitte USB-C.

Rubriiki toetab

iPhone 12 seeria telefonidega seinaadaptrit kaasa ei tule, kuid karbis olev kaabel enamike adaptritega ei sobitu.

Apple kuulutas välja eile neli õhtul uut iPhone’i ja telefonidest saad lähemalt lugeda siit.

Apple andis ka eraldi teada, et uute telefonidega enam seinaadapterit (ega ka kõrvaklappe) kaasa ei tule. Küll aga saab telefonidega kaasa laadimiskaabli.

Firma põhjendas seda sellega, et seinaadaptereid on maailmas juba piisavalt ja nii säästetakse ka keskkonda, sest uusi adaptereid ei pea nii palju tootma.

Telefoniga tuleb kaasa laadimiskaabel, mis on USB-C ja Lightning otstega. Viimane läheb teatavasti iPhone’i enda porti ja USB-C ots peaks minema seinaadapterisse.

Siit koorub välja probleem: enamik tänapäeva seinaadaptereid pole mitte USB-C pordiga, vaid USB-A pordiga. Seega ei saa uut laadimisjuhet paljude seinaadapteritega kasutadagi, sest USB-C sinna ei sobitu.

See kehtib näiteks vanemate iPhone’ide puhul. iPhone 11 Pro ja Pro Max on seni ainukesed telefonid, millega tuli kaasa USB-C seinaadapter. Jah, iPhone 12-ga võib kasutada ka USB-A otsaga kaablit, kuid siis puudub telefonil kiirlaadimise võimekus.

Ka enamike Androidi telefonidega on kaasa tulnud ikka USB-A pordiga seinaadapter, vaid üksikutel (ja seda alles viimastel aastatel) on karbis olemas USB-C pordiga seinaadapter.

Ehk siis kui uut iPhone’i tahad, siis seinaadaptrit sellega kaasa ei saa, sest neid on maailmas juba piisavalt. Aga kui seda laadida tahad, siis pead ikkagi uue adaptri ostma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.